Uzbrojenie i wyposażenie żołnierza

First Tactical

Marek odzieży taktycznej jest na rynku zatrzęsienie. Jeszcze kilkanaście lat temu nisza ta pozostawała jednak niemal zupełnie niezagospodarowana, a jak miało się okazać chwilę później, policjanci, funkcjonariusze, strażacy, ratownicy i ochroniarze tylko czekali na przełom. 

Zobacz więcej

Stingerhawk – w końcu nowość od Revision!

Na świecie jest wiele firm produkujących okulary dla strzelców (albo ochronne), wśród nich kilka renomowanych. Dostarczają sprzęt dla dużych armii, są znane i uznane za jakość produktów, design (trochę mniej za cenę) oraz słyną z tego, że co i rusz w ich ofercie pojawiają się nowe produkty, coraz lepsze i atrakcyjniejsze.

Zobacz więcej

Trainshot – strzelaj po Bluetooth

Człowiek tak już ma, że z wrodzonej potrzeby oszczędzania energii (by nie rzec – z lenistwa) lubi sobie pewne rzeczy ułatwiać. I przyznać trzeba, że z tej chęci ułatwiania sobie życia często wychodzą bardzo fajne rzeczy – samochód, samolot, pilot do telewizora, zmywarka albo system tarcz strzeleckich wykorzystujący technologię Bluetooth...

Zobacz więcej

Celowniki Holosun – dobre i tanie

Planując wyposażenie naszego karabinka w celownik do strzelania na krótki i średni dystans, często kierujemy nasz rozmarzony wzrok w stronę takich firm, jak EOTech, Aimpoint czy Trijicon tylko po to by później spojrzeć na ceny. Następnie, schodząc na ziemię, wpisujemy w wyszukiwarkę nazwy bardziej przystępnych cenowo firm. 

Zobacz więcej

6,5 Creedmoor vs 308 Winchester

7 maja 2018 roku przedstawiciel amerykańskiego dowództwa wojsk specjalnych US Special Operations Command (SOCOM) poinformował o wyborze amunicji 6,5 mm Creedmoor (6,5 CM) do broni snajperskiej i wyborowej. Informacja została ujawniona podczas forum stowarzyszenia NDIA (National Defense Industry Association Armament Systems). 

Zobacz więcej

B&T APC556 & APC223

Dawno temu, bo we FRAG OUT! #01 zaprezentowaliśmy pierwszą broń z rodziny B&T Advanced Police Carbine, APC9 kalibru 9 mm Parabellum. Ten pistolet maszynowy dał początek całej serii broni strzeleckiej oznaczonej APC, w której skład wchodzą już nie tylko pistolety maszynowe, lecz także karabinki oraz pełnowymiarowe karabiny. 

Zobacz więcej

Luvo: broń strzelecka z Południowej Bohemii

Czeska broń jest niezwykle popularna w Polsce – łatwo dostępna, wysokiej jakości i, co najważniejsze, stosunkowo tania. Większości społeczeństwa broń z Republiki Czeskiej automatycznie kojarzy się z jedynym producentem z Uherskiego Brodu. 

Zobacz więcej

Rocznicowe VIS-y

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. wyprodukowała okolicznościową serię pistoletów VIS wz.35 w oparciu o oryginalną, przedwojenną dokumentację. Każdy z pistoletów ma na zamku okolicznościowy grawerunek, przedstawiający proporzec kawalerii II RP z 1939 roku i napis „100 LAT NIEPODLEGŁEJ”.

Zobacz więcej

Noże ludowego Wojska Polskiego 1943-1960 Cz. 3

Cennym doświadczeniem ludowego Wojska Polskiego zdobytym podczas II wojny światowej była świadomość ważnej roli noża w służbie żołnierza. Wojsko powinno mieć je w dostatecznej liczbie dla wszystkich, którym takowe wydatnie mogły pomagać w czynnościach wynikających z pełnionych obowiązków i przebywania w polu. 

Zobacz więcej

Helikon Ammo Bucket - Worki na kulki

Z amunicją do naszej broni palnej jest kilka problemów. Podstawowy – nigdy nie ma jej wystarczająco dużo. Drugi – zawsze jest za drogo, bo zużywa się tego dużo, a nigdy nie ma tak dużo, żeby było za dużo. Trzeci – jak to wszystko targać?

Zobacz więcej

Cena czyni cuda, czyli Stryker HD

Delta Optical przyzwyczaiła nas już do tego, że oferuje bardzo dobrą optykę za rozsądną cenę. Od wielu lat produkuje i sprzedaje między innymi lunety celownicze do broni palnej, choć oferta firmy jest znacznie szersza i obejmuje na przykład także noktowizję. 

Zobacz więcej

Szkolenie szkoleniem szkolenie pogania

Dziś artykuł „światopoglądowy”, do tego zapewne kolejny z cyklu „kij w mrowisko” i mocno „gównoburzogenny”. Niemniej czuję, że muszę kilka słów na ten temat powiedzieć. Mowa będzie o coraz popularniejszym w naszym kraju strzelectwie obronnym. 

Zobacz więcej

Krótka historia czasu, czyli rzecz o dyrektywie

Wielu z Was zastanawia się pewnie, jak wygląda czas. No dobra, ja też się zastanawiam. I jeden z najlepszych opisów, jakie słyszałem, brzmi: „To, jak długa jest minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi od łazienki jesteś”.Ale co to ma wspólnego z bronią palną? 

Zobacz więcej

Jesienne nowości w Semper Fi

Od czasu do czasu nasi koledzy z Semper Fi zaskakują nas niespotykanymi nigdzie indziej konstrukcjami strzeleckimi. Nie inaczej było tym razem – mieliśmy okazję zapoznać się z dość rzadkimi w Polsce konstrukcjami strzeleckimi.

 

Zobacz więcej

Duży sejf na dużo broni

Każdy (albo prawie każdy) miłośnik broni palnej, który w końcu zrobi upragnione kwity, niemal z miejsca zaczyna borykać się z kilkoma problemami. Pierwszym jest stały brak gotówki – tyle broni do kupienia, a tak mało kasy... Drugim jest amunicja – ile by jej nie mieć, zawsze jest za mało. Trzecim...

Zobacz więcej

Ranking tańszych repetierów

W naszych sklepach myśliwskich największym zainteresowaniem cieszą się repetiery oferowane za mniej niż 3000 złotych. Spróbujmy ocenić jedenaście modeli, dostępnych w pierwszej połowie 2018 roku. W rankingu zmierzą się następujące sztucery...

Zobacz więcej

Nowi członkowie rodziny MSBS

Od kilku lat stałym punktem, który odwiedzają miłośnicy broni palnej na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego jest stoisko Fabryki Broni Łucznik-Radom. Przyczyna jest prosta – można tam obejrzeć, a nawet dotknąć karabinki systemu MSBS/Grot, które (pewnie z uwagi na ich niedostępność) stanowią wciąż dużą atrakcję...

Zobacz więcej

Laugo Arms Czechoslovakia ALIEN

W połowie września 2018 redakcja „Strzału – magazynu o broni” została zaproszona przez Laugo Arms Czechoslovakia na oficjalną premierę nowego pistoletu, który z pewnością można nazwać wyczynowym. Alien, czyli z angielskiego „obcy”, jest naprawdę kosmiczny! 

Zobacz więcej

Czy dzieci powinny mieć dostęp do broni?

Ostatnimi czasy często możemy spotkać w sieci zdjęcia dzieci i młodzieży z bronią palną. Oczywiście nie chodzi o zdjęcia dokumentujące jej pozaprawne wykorzystanie, ale o te, które zostały zrobione przez rodziców podczas pobytu na strzelnicy: czy to rodzinnie, czy też w ramach jakiejś zorganizowanej imprezy, np. pikniku strzeleckiego. 

Zobacz więcej

Desert Eagle Mk XIX TIG Series .50AE

Desert Eagle – niezwykły i rzadki, ale kultowy i chyba dzięki swojej unikalności jeden z najbardziej rozpoznawalnych typów broni palnej tuż po „AK-47” (tak, tak, wiemy, że karabinek oznaczony jest AK bez indeksu). O samym pistolecie pisaliśmy już nieraz, ostatnio w 138 numerze magazynu „Strzał”...

Zobacz więcej

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter