Uzbrojenie i wyposażenie żołnierza

Helikon-Tex Backblast Mat

Postawa strzelecka leżąc uznawana jest, absolutnie słusznie, za jedną z najbardziej stabilnych, dlatego jest bardzo często wykorzystywana przez strzelców strzelających na dalsze dystanse.

Zobacz więcej

Luneta obserwacyjna Bushnell Nitro Gun 20-60x65

Strzelanie precyzyjne ma to do siebie, że człowiek nie biega po strzelnicy, a po prostu leży lub siedzi (czasem także stoi) i spokojnie strzela do tarczy. No ale jeśli to strzelanie precyzyjne, to warto byłoby móc ocenić jak bardzo precyzyjnie nam to wychodzi, czyli jaki wynik na tarczy osiągnęliśmy.

Zobacz więcej

Range Hoodie & Hybrid Tactical Pants

Choć niektórym może się to wydawać dziwne, to jednak znakomita większość strzelców w Polsce wcale nie chodzi na strzelnicę odstawiona jako niedzielni komandosi (czyli tak, jak my), do uprawiania swojego hobby wykorzystując odzież cywilną, sportową oraz „taktyczną”, ale i tak w stonowanych najczęściej kolorach.

Zobacz więcej

Diamondback DB15 CCMLB versus Anderson AM15 Sniper

Karabinki samopowtarzalne kalibru 5,56 mm NATO/.223 Rem. cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych strzelców sportowych, zwłaszcza trenujących strzelanie dynamiczne. Olbrzymia większość modeli bazuje na nieśmiertelnym AR15, który (pod nazwami M16 czy M4) jest używany przez wiele armii, w tym siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. 

Zobacz więcej

SIG Sauer M17 & M18

Standardowy SIG P320 to pierwszy w ofercie SIG Sauer pistolet z polimerowym szkieletem oraz bezkurkowym, bijnikowym mechanizmem spustowo-uderzeniowym z samonapinaniem, który zadebiutował w 2014 roku. Został opracowany z myślą o wyposażeniu służb mundurowych i wojska, a jego największym sukcesem do tej pory jest zwycięstwo w...

Zobacz więcej

Cywilne nowości z Fabryki Broni

Dwie nowości z Fabryki Broni Łucznik-Radom, tym razem przeznaczone na rynek cywilny.

Zobacz więcej

Granatnik podwieszany MSBS kalibru 40 mm, odsłona druga

Programy realizowane przez Fabrykę Broni Łucznik-Radom posuwają się do przodu, pomimo tego, że informacje o nich są skąpe, a producent często trzyma karty przy orderach. Nie zmienia to faktu, że na nadchodzącym MSPO zobaczymy parę nowości.

Zobacz więcej

Mocowanie optyki na AK

Karabinek AK projektowany w połowie ubiegłego wieku miał być bronią prostą, tanią i masową. Miał po prostu działać – strzelać, nie zacinać się i pozwalać niewyedukowanemu żołnierzowi skutecznie walczyć ty, co Matuszka Rassija mu do walki dała. W tamtych czasach nikt nie myślał o upgrade broni pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika.

Zobacz więcej

Nowe szkiełko od Holosun – HE508T X2

Nie da się ukryć, że celowniki optoelektroniczne coraz bardziej rozpowszechniają się wśród strzelców. Nie ma się też co temu dziwić, bo znacznie ułatwiają one strzelanie, zwiększają szybkość oddawania celnych, powtarzalnych strzałów, a w przypadku strzelców początkujących upraszczają i również przyspieszają naukę strzelania...

Zobacz więcej

Kabury Safariland

Profesjonaliści twierdzą, że są dwa typy kabur bojowych na świecie – Safariland oraz reszta świata. Skąd te opinie? Ciężko przekonać do takiego stwierdzenia zagorzałych zwolenników innych firm, ale postaram się przedstawić Wam kilka faktów, które potwierdzą tę tezę i utwierdzą was w przekonaniu, że kabury firmy Safariland są...

Zobacz więcej

RAMP Micro – miniaturowa apteczka

Truizmem jest pisanie po raz nie-wiem-który, że apteczka osobista powinna obowiązkowo stanowić wyposażenie każdego strzelca, a zwłaszcza posiadacza broni palnej, więc tego nie napiszę.Napiszę za to, że spośród niezliczonej liczby modeli i rozwiązań technicznych warto wybrać taki, który będzie najwygodniejszy i...

Zobacz więcej

Radical Firearms: typy spod teksańskiej gwiazdy

Radical Firearms to amerykański producent karabinków rodziny AR-15, którego historia zaczyna się stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku. Siedziba firmy znajduje się w Stafford w Teksasie – stanie, w którym przepisy związane z bronią palną zawsze były bardzo liberalne, a open carry nigdy nie było problemem. 

Zobacz więcej

Lekko nie będzie

Zawody Lekka Piechota należą do tych młodszych, a mimo to już zdążyły zyskać spory rozgłos i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że miejsca na tę imprezę znikają zazwyczaj w dobę, góra w dwie. Jak już uda się wykupić udział, to szczęśliwców czeka kilkanaście godzin niezłej orki...

Zobacz więcej

Helikon-Tex Service Case

Strzelanie jest fajne, ale łączy się nierozerwalnie z mniej fajną, przynajmniej dla niektórych, czynnością, jaką jest czyszczenie broni. No trzeba, bo broń to w końcu urządzenie mechaniczne wymagające obsługi, konserwacji, czyszczenia i smarowania, by mogło działać sprawnie. Pół biedy, kiedy mamy komfortowe warunki w domu...

Zobacz więcej

UTM do Grota

Największym problemem w ćwiczeniach i treningach wojska oraz służb mundurowych z bronią palną jest zapewnienie możliwie wysokiego realizmu. Są więc dwa wyjścia – albo strzelamy ślepakami do żywego przeciwnika i rozjemca mówi nam, kto umarł, kto jest tylko ranny, kto przeżył i kto wygrał, albo część ćwiczeń przeprowadzamy ze ślepakami...

Zobacz więcej

Zbudowani na nowo. Ukraińscy specjalsi

Siły Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy, po zmianach wprowadzanych od 2016 roku, osiągnęły stosunkowo niedawno pełne systemowe zdolności operacyjne. Dla Kijowa ten rodzaj sił zbrojnych jest bardzo ważny, dlatego szybko dąży się do pełnego zakończenia procesu jego transformacji oraz osiągnięcia standardów obowiązujących w NATO. 

Zobacz więcej

Vortex Spitfire HD Gen II 5x

Pytanie „co jest lepsze: celownik pryzmatyczny czy luneta biegowa?” pozostanie zapewne bez odpowiedzi. Biegówki przy wielu zaletach (w tym przede wszystkim regulowanej krotności, np. 1-6x, a nawet 1-8x i dużej szerokości pola widzenia przy powiększeniu 1-1,5x) mają jedną zasadniczą wadę: gabaryty. 

Zobacz więcej

Shadow Systems MR920L

No i się porobiło – po tym, jak wygasły patenty na rozwiązania Glocka 3. Generacji, niczym przysłowiowe grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się klony tej konstrukcji. Jedne są w wersji „budżetowej”– proste, niezawodne i tańsze od oryginału, a inne przypominają jako żywo drogie, customowe modyfikacje austriackiego pistoletu z górnej półki.

Zobacz więcej

Odin – Olight na karabinek

Od pewnego czasu w ofercie firmy Olight dostępna jest pierwsza latarka przeznaczona przede wszystkim do montowania na broni (zwana także „taktyczną”), nazwana Odin (Strzał 7 – 8/2020). Niedawno dołączyła do niej pomniejszona odmiana, charakteryzująca się mniejszymi gabarytami nazwana, a jakże, Odin MINI.

Zobacz więcej

Helikon-Tex M-65 Covert Jacket

Czy można sprawić, że legendarny sprzęt, mający na karku kilkadziesiąt lat będzie przystawał do współczesnych czasów? Na pewno można próbować – jednym wyjdzie to lepiej, innym gorzej, a efekt końcowy tak czy siak może wzbudzać diametralnie różne odczucia.

Zobacz więcej

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter