Aktualności

PGZ i Wielka Brytania na MSPO 2020

W kieleckim ośrodku spotkali się: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej, PGZ-u oraz Targów Kielce.

Podczas czwartkowego (16.07.2020), organizacyjnego spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące zaawansowania prac nad wystawą, programu wrześniowego wydarzenia oraz w bardzo szerokim zakresie przygotowań zaostrzonych środków bezpieczeństwa. Goście dowiedzieli się między innymi, że w Targach Kielce na MSPO pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej, automaty z maskami i rękawiczkami czy specjalne „strefy wejść” umożliwiające każdorazowo np. dezynfekcję rąk. Tradycyjnie organizator przygotował także bramki i urządzenia służące do wykrywania metalu.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowali stanowisko spółki dotyczące jej udziału w tegorocznym wydarzeniu, które zostało opublikowane na stronie www Partnera Strategicznego: „W związku z decyzją zarządu Targów Kielce o zorganizowaniu w tym roku XXVIII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w terminie 8-10 września informujemy, że Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. przewiduje udział w tym przedsięwzięciu, o ile pozwolą na to warunki sanitarne. Forma naszego zaangażowania uzależniona będzie od sytuacji zdrowotnej panującej w kraju. Podstawowym kryterium niezmiennie pozostaje troska o bezpieczeństwo odwiedzających i pracowników PGZ S.A. a także rachunek ekonomiczny (…)”.

kliknij, aby czytać dalej

Zobacz więcej

PIAP PATROL® robot do zadań C-IED i rozpoznania CBRN

ŁUKASIEWICZ – PIAP wprowadza nowy model robota mobilnego PIAP PATROL®.

PIAP Patrol® jest średnim robotem gąsiennicowym przeznaczonym do detekcji zagrożeń CBRN (chemicznym, biologicznym, radiologicznym i nuklearnym) oraz rozpoznania i neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych. Ze względu na swoje wymiary oraz rodzaj zastosowanego układu napędowego PIAP Patrol® jest przystosowany do prowadzenia działań zarówno wewnątrz budynków jak i w trudnych warunkach terenowych. Kompaktowa i modułowa budowa umożliwia transport nawet w samochodzie osobowym. Robot wyposażono w manipulator o 6 stopniach swobody z funkcją zacisku szczęk chwytaka. Dzięki temu może zostać użyty do obserwacji, transportu i podejmowania obiektów o masie do 22 kg. Manipulator zapewnia 2 m wysięgu i duży zakres ruchu w każdej płaszczyźnie.

Najnowszy robot Warszawskiego Instytutu ŁUKASIEWICZ - PIAP może być użyty do wsparcia działań sił zbrojnych, i policji lub straży pożarnej. W tym celu robot przystosowano do montażu różnorodnego wyposażenia, w tym akcesoriów i uzbrojenia służącego do neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych, takich jak wyrzutnik pirotechniczny (RDS/CSL 50- 40 VULKAN) lub strzelba gładkolufowa (Benelli M4 Super 90 z kamerą i celownikiem kolimatorowym. Robot jest też zintegrowany
z przenośnym urządzeniami rentgenowskimi amerykańskiej firmy Logos Imaging.

Zobacz więcej

Oświadczenie Zarządu Targów Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 8 do 10 września 2020.

Z ogromną radością przyjęliśmy zapewnienie premiera polskiego rządu pana Mateusza Morawieckiego z 9 lipca 2020 roku o udziale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Targach Kielce planowanego od 8 do 10 września 2020 roku.

Po tej zapowiedzi możemy już bez przeszkód przystąpić do ostatnich działań organizacyjnych przed jesiennym sezonem wystawienniczym. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który tym razem potrwa trzy, a nie jak dotychczas cztery dni, będzie jednym z jego najistotniejszych elementów. Polska Grupa Zbrojeniowa podobnie jak w poprzednich latach będzie pełniła na nim rolę strategicznego partnera, a narodową wystawę przygotowuje Wielka Brytania.

 

Impuls do działania i wzmożonej aktywności w przygotowaniu jesiennych wystaw, w tym MSPO, dają nam także wypowiedzi członków polskiego rządu, którzy potwierdzają, że sytuacja epidemiczna w kraju jest opanowana. Zapewniają o tym w swoich wypowiedziach minister zdrowia oraz szef polskiego rządu, który podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego i Kraśnika 30 czerwca 2020 roku powiedział: (…) Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się (…) wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście. Już teraz nie trzeba się jego bać…

Kliknij aby przeczytać pełną treść oświadczenia

 

Zobacz więcej

List otwarty – zaproszenie na XXII MZPLiM

Koleżanki i Koledzy Piloci!
 
W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się mazurskie pokazy lotnicze pn. „Mazury AirShow 2020” , które zawsze stanowiły finałowe wydarzenie Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. Natomiast odbędzie się międzynarodowy ZLOT załóg lotniczych, który zamierzamy zrealizować w dniach 5-9 sierpnia 2020 r. , co pozwoli pewne akcenty skoordynować z OPERACJĄ BOYEN – na historycznej twierdzy w Giżycku.
 
Tym razem XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur będzie skoncentrowany wyłącznie na wielką przygodę oraz na wyjątkowo atrakcyjny i towarzysko przyjemny pobyt załóg lotniczych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie to okazja do aktywnego wspólnego spędzenia czasu na jeziorach (może regaty na OMEGACH), czy kajakami po uroczej rzece Krutynia , odwiedzenia kilku atrakcji turystycznych oraz miejscowości i nowych lądowisk. A wieczory pełne muzyki i wspaniałego nastroju.
 
Szczegółowy program ZLOTU zostanie dopracowany w terminie do 15 lipca br. , który będzie uwzględniał również sugestie nadesłane od zgłaszanych na ZLOT załóg.
Zapraszamy więc na ZLOT oraz wspólny relaksujący pobyt na Mazurach. Zaproszenie kierujemy również do załóg zgłoszonych na odwołany w czerwcu RAJD po lotniskach Warmii i Mazur. Mile widziane będą jak zawsze załogi wodnosamolotów.
 
Organizując ZLOT chcemy cały swój potencjał możliwości poświęcić załogom uczestniczącym w ZLOCIE i oczywiście musimy się do tego wydarzenia jak najlepiej przygotować . Prosimy więc o jak najszybsze zgłoszenie gotowości udziału w Zlocie , przez wypełnienie załączonego zgłoszenia i przesłanie na email: biuro@lotniskoketrzyn.pl lub faxem na nr +48 89 752 45 21
 
Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ
------
 

Zobacz więcej

Wywiad z dyrektorem przedstawicielstwa MBDA w Polsce

MBDA to jeden z najważniejszych podmiotów europejskiego przemysłu obronnego, dostarczający swoje rozwiązania do wielu użytkowników na świecie. W ramach polskich programów modernizujących potencjał militarny MBDA najbardziej znana jest z oferty na system obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew. Korzystając z możliwości rozmowy z przedstawiciele firmy, zapytaliśmy, jak wygląda obecna oferta MBDA dla polskiego systemu militarnego i blisko z nim związanego - przemysłu. Odpowiedzi udzielił Jan Grabowski, dyrektor przedstawicielstwa MBDA w Polsce

Mariusz Cielma: Czekamy na konkretniejsze decyzje dotyczące polskiego programu Narew, ale jak wygląda mapa drogowa MBDA dla CAMM/CAMM-ER w 2020 roku i dłuższej perspektywie?

Jan Grabowski: CAMM to najnowsze pociski na rynku, a zostały już zamówione przez wiele krajów. Dlatego dzisiaj jesteśmy zajęci dostarczaniem ich klientom. Od blisko dwóch lat brytyjskie siły zbrojne używają CAMM-ów w operacjach militarnych i nadal realizujemy ich dostawy zarówno dla brytyjskich wojsk lądowych, jak i marynarki wojennej.....

Kliknij aby przeczytać cały wywiad

Zobacz więcej

List Prezydenta Kielc do Premiera Mateusza Morawieckiego ws. MSPO

Prezydent Kielc Bogdan Wenta, tuż po powrocie z kwarantanny, zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie w sprawie uczestnictwa Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.

 - Zarząd Targów Kielce prowadził w konsultacji ze mną rozmowy z zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Mimo pozytywnych deklaracji, zarząd PGZ wciąż nie przyjął jednoznacznego stanowiska. Organizacja MSPO jest na tyle poważnym przedsięwzięciem, z udziałem wielu zagranicznych partnerów biznesowych, że nie można jej zorganizować w ciągu kilku tygodni. Potrzebujemy szybkiej decyzji, dlatego poprosiłem Pana Premiera o rozmowę w tej sprawie - powiedział prezydent Bogdan Wenta.

W liście skierowanym do Mateusza Morawieckiego, prezydent Kielc napisał, że organizacja we wrześniu MSPO może stać się widocznym na całym świecie sygnałem, że polska gospodarka, mimo pandemii koronawirusa, zachowała swój potencjał produkcyjny i ma szansę ekspansji na nowe rynki. - Nasze doświadczenia pokazują, że w przypadku polskiego przemysłu obronnego to nie tylko najbardziej skuteczna, ale również i najtańsza metoda osiągania tego celu - napisał Bogdan Wenta.

Prezydent nie sugerował terminu ani formy spotkania. - Pozostajemy w tej sprawie do dyspozycji premiera - stwierdził.

Zobacz więcej

Oświadczenie Targów Kielce

Kielce, 19.06.2020 r.

Oświadczenie

 

Informujemy, że treść oświadczenia przekazana do Mediów przez Polską Grupę Zbrojeniową nie została uzgodniona z Zarządem Targów Kielce. Na spotkaniu 18 czerwca 2020 roku prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia z prezesem Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Andrzejem Kensbokiem ustalono jak poniżej: 

Zarządy Targów Kielce i Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. ustaliły, że decyzja związana z rezygnacją z udziału Partnera Strategicznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w tegorocznej edycji MSPO zostaje zawieszona.

W drugiej połowie lipca Partnerzy podejmą stosowne kroki w zależności od aktualnej sytuacji pandemicznej. W przypadku, o ile sytuacja na to pozwoli, MSPO odbędzie się w zaplanowanym terminie 8-11.09.2020.  Jeśli sytuacja pandemiczna pogorszy się MSPO 2020 zostanie odwołane.

W spotkaniu udział wziął poseł Ziemi Świętokrzyskiej, wiceminister Spraw Zagranicznych dr Piotr Wawrzyk.

 

                                                                                                          Targi Kielce

 

Zobacz więcej

Targi POLSECURE już od 24 do 26 listopada w Targach Kielce.

Komenda Główna Policji podpisała porozumienie z Targami Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego. Centralnym punktem wydarzenia będzie konferencja poświęcona bezpieczeństwu.

Nowe wydarzenie jest dedykowane Policji oraz wszystkim służbom odpowiedzialnym za szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne i ochronę przed zagrożeniami występującymi głównie wirtualnie ale również w świecie rzeczywistym. Klientami targów poza Policją będą Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, GOPR, WOPR, TOPR, służba więzienna, służby wywiadu, ochrony portów i lotnisk, agencje ochrony, agencje detektywistyczne, Straż Miejska, przedstawiciele władz samorządowych - miast, gmin, powiatów, uczelnie, szkoły policyjne i mundurowe.

Zobacz więcej

MSPO 2020 bez zmian

Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaplanowanego na wrzesień 2020 trwają. Na 5 miesięcy przed wystawą udział potwierdziło przeszło 100 firm z Polski i ze świata, na powierzchni niemal 6.000 mkw. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa zbrojeniowa, organizacja wydarzenia przebiega we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Ten stan przygotowania jest adekwatny do odpowiedniego okresu w latach poprzednich.


Obok polskich firm w Targach Kielce pojawią się przedstawiciele Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wśród nich największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence and Aerospace AS, Nammo AS, MBDA, Rheinmetall AG, Raytheon, Lockheed Martin Corporation, Boeing, Saab Technologies Poland.

Zobacz więcej

Książka ZBRODNIA Podgaje 1945 już w sprzedaży!

Od dziś w naszym sklepie mogą Państwo zakupić książkę ZBRODNIA Podgaje 1945.

Cena książki zawiera koszty wysyłki Pocztą Polską listem poleconym. Zapraszamy do naszego sklepu. 

Wydarzenia, do jakich doszło w rejonie wsi Podgaje na przełomie stycznia i lutego 1945 roku są główną osią narracji najnowszej książki Roberta Wróblewskiego, zatytułowanej „Zbrodnia. Podgaje 1945”. Autor skupił się tu na szczegółowym opisie walk o wieś Podgaje oraz tragicznym epizodzie z nimi związanym - wzięciem do niewoli, a następnie zamordowaniem grupy żołnierzy Wojska Polskiego. Jednocześnie wydarzenia w Podgajach zostały ukazane w szerszym kontekście walk o linię rzeki Gwdy oraz bojów o miasta Złotów i Jastrowie. Autor oparł swe opracowanie o archiwalia polskie, rosyjskie, niemieckie i łotewskie, jak również dotarł do akt śledztw i zeznań świadków wydarzeń w Podgajach tragicznej zimy 1945 roku.

 

Zobacz więcej

Prenumerata czasopism na 2020 rok

Aby zaprenumerować nasze czasopisma należy wpłacić stosowną kwotę na konto wydawnictwa:

Magnum X sp. z o. o.
al. Stanów Zjednoczonych 51, 04-028 Warszawa
Numer Rachunku: 51 1240 6146 1111 0000 4743 1548

Prosimy podać imię i nazwisko, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz tytuły prenumerowanych czasopism wraz z okresem prenumeraty i numerem od którego ma się rozpocząć prenumerata (przykładowo - „NTW – prenumerata na 12 m-cy, od 1/2020”).

W celu zaprenumerowania czasopism, można skorzystać także z naszego sklepu internetowego www. sklep.magnum-x.pl. W przypadku zamówienia prenumeraty za pośrednictwem sklepiku internetowego obowiązuje inny numer konta, który otrzymacie Państwo w e-mailu z potwierdzeniem złożenia zamówienia.

Prenumerata krajowa

PRENUMERATA 2020

  • Nowa Technika Wojskowa:
    prenumerata na 12 miesięcy, razem 12 numerów w tym 2 numery gratis – 149 PLN.
  • Technika Wojskowa Historia + Technika Wojskowa Historia Numery Specjalne:
    prenumerata na 12 miesięcy, razem 12 numerów w tym 2 numery gratis – 185 PLN.

  • Lotnictwo:
    prenumerata na 12 miesięcy, razem 12 numerów w tym 2 numery gratis  – 189 PLN.

  • Morze, Statki i Okręty :
    prenumerata na 12 miesięcy, razem 6 numerów w tym 1 numer gratis – 99  PLN.

  • Strzał:
    prenumerata na 12 miesięcy, razem 6 numerów w tym 1 numer gratis – 75 PLN.

Korzyści płynące z prenumeraty krajowej:

  • cena czasopisma w prenumeracie jest niższa niż w sprzedaży detalicznej;
  • wydawca pokrywa koszt wysyłki;
  • gwarantujemy niezmienną cenę;
  • czytelnik ma gwarancję, że otrzyma każdy numer czasopisma;
  • czasopismo dostarczane jest bezpośrednio do domu, bez konieczności poszukiwania.

Zobacz więcej

Roboty TRM® dla Portów lotniczych w Świdniku k/Lublina i w Bydgoszczy.

ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP zrealizował zamówienie na Taktyczne Roboty Miotane TRM® dla Straży Granicznej.

Pod koniec października 2019 roku ŁUKASIEWICZ - Instytut PIAP dostarczył do kolejnych Placówek Straży Granicznej w kraju taktyczne roboty miotane TRM®. Roboty otrzymali funkcjonariusze Zespołów Interwencji Specjalnych portu lotniczego w Świdniku k/Lublina i w Bydgoszczy. Tym samym ten model robota dołączył do bliźniaczych konstrukcji PIAP służących na lotniskach: w Warszawie, Krakowie i Modlinie. Od ponad pięciu lat pogranicznicy szkoleni są z taktyki wykorzystania robotów miotanych TRM® w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

TRM® Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM® powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. TRM® może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM® utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże.

Zobacz więcej

W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria – Wystawa Historyczna”.

Nie wiesz jak spędzić weekend? Przyjdź na niezwykłe spotkanie z historią. W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria – Wystawa Historyczna”.

200 rekonstruktorów, 15 grup rekonstrukcji historycznych, 13 ścieżek edukacyjnych, setki modeli pojazdów wojskowych oraz mnóstwo pamiątek i eksponatów muzealnych. Do tego wyjątkowe pokazy i spotkania z gośćmi specjalnymi.

Historia na żywo

Tegoroczna edycja zainteresuje zarówno dorosłych jak i najmłodszych miłośników historii. Zwiedzający zobaczą pokazy kucia broni, walki z szablą, prezentacje musztry i pokaz mody międzywojennej. Odbędzie się pokaz gier strategicznych oraz wystawa pamiątek z Powstania Warszawskiego. Nie zabraknie również stałych punktów programu takich jak, giełda kolekcjonerska, wystawa modelarstwa, odzież taktyczna oraz wykrywacze metali.

„Militaria” to również liczne atrakcje dla najmłodszych, możliwość dotknięcia historii „na żywo” oraz udział w specjalnie dedykowanych ścieżkach edukacyjnych.

Ostra jazda

Na wystawie znajdą się m.in. modele pojazdów wojskowych oraz prawdziwe pełnowymiarowe eksponaty, legendarne motocykle WSK, brytyjski samolot ćwiczebny, czołg Leopard 1A5, samochód pancerny z Powstania Warszawskiego, samochód pancerny Ford 1920, pojazdy taktyczne i specjalistyczne. Będzie również możliwość przejażdżki niektórymi pojazdami!

Zobacz więcej

11 października zapraszamy na NOC W INSTYTUCIE LOTNICTWA.

11 października zapraszamy na NOC W INSTYTUCIE LOTNICTWA.

Na imprezie będzie obecny m.in. namiot promocyjny naszego wydawnictwa - Magnum X.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa zaprasza na największą w Polsce nocną imprezę edukacyjną – 10. Noc w Instytucie Lotnictwa. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będą tajemnice kosmosu. Wydarzenie odbędzie się 11 października 2019 r. w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytucie Lotnictwa w Warszawie, al. Krakowska 110/114 w godzinach 17:00 – 23:00.

Szczegóły: http://nocwinstytucielotnictwa.pl/

Zobacz więcej

Warszawskie Forum Bezpieczeństwa rozpocznie się już 2 października!

Już 2 października rozpocznie się Warsaw Security Forum 2019 roku. Wśród ponad 1500 gości z całego świata jest 24 przedstawicieli administracji zagranicznej, oficjalna delegacja Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, a także światowej klasy eksperci.
Nieprzerwanie od 2014 r. na kilka dni Warszawa staje się regionalnym, a wręcz światowym centrum dyskusji nt. bezpieczeństwa. Forum przyciąga przedstawicieli regionalnych ośrodków analityczno-badawczych, przedstawicieli administracji, przemysłu oraz ekspertów wojskowych i cywilnych.

Warsaw Security Forum zakorzenione jest w dialogu transatlantyckim i wspieraniu stosunków z USA i Europą, jako głównych osi doktryny bezpieczeństwa Polski. Dlatego też, z okazji 70 rocznicy powstania NATO, na Forum będą szeroko dyskutowane nie tylko bieżące potrzeby Sojuszu, ale także zagrożenia w średniej i długiej perspektywie.
Tematy poruszanych zagadnień obejmą obszary od polityk modernizacji sił zbrojnych w krajach NATO, przez problematykę z zakresu cyberbezpieczeństwa, wojen hybrydowych, utrzymywania stabilności i ładu społecznego, aż po zagadnienia z zakresu polityki zagranicznej. Po raz pierwszy w Polsce, w kontekście polityki bezpieczeństwa, rozważeniom poddane zostaną przemiany technologiczne i wpływ np. sztucznej inteligencji na kontrakt społeczny społeczeństw Zachodu.

Zobacz więcej

ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP zrealizował kontrakt dla Sił Zbrojnych Wietnamu.

ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP zrealizował zamówienie na roboty mobilne EXPERT-S wraz z pojemnikami przeciwwybuchowymi VERA i ambulansami pirotechnicznymi.

Na początku września 2019 roku ŁUKASIEWICZ - Instytut PIAP zakończył realizację zamówienia trzech niezależnych zestawów wyposażenia pododdziałów minersko-pirotechnicznych dla Sił Zbrojnych Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

W skład poszczególnego zestawu wchodziły:

  • Robot mobilny, wspomagająco – neutralizujący EXPERT-S
  • Ambulans pirotechniczny z pełną gamą wyposażenia niezbędnego do przeciwdziałania zagrożeniom związanym z różnego rodzaju ładunkami wybuchowymi.
  • Wentylowany pojemnik przeciwwybuchowy VERA

Robot mobilny EXPERT-S służy do przeprowadzania operacji w środkach transportu. Konstrukcja urządzenia godzi ze sobą dwa sprzeczne wymogi: mała baza mobilna umożliwia manewrowanie w wąskich przestrzeniach, a trzymetrowy manipulator umożliwia podejmowanie obiektów z miejsc trudnodostępnych. Innowacją w robocie są rozkładane stabilizatory boczne umożliwiające zablokowanie położenia bazy mobilnej. Urządzenie wyposażone jest w 6 kamer, a gąsienice przednie (o zmiennym, zdalnie sterowanym nachyleniu) zapewniają stabilność konstrukcji przy pokonywaniu wysokich przeszkód oraz schodów.

 

Zobacz więcej

Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE” | Lublin, 25-26 września 2019

W dniach 25-26 września 2019 r. w Targach Lublin odbędzie trzecia edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic. GRANICE 2019 to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone prezentacji formacji działających na granicach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji i targów będzie bezpieczeństwo finansowe i gospodarcze na polskich granicach oraz granicy zewnętrznej UE.

Wiodącym partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic jest Krajowa Administracja Skarbowa, a także podlegająca jej Służba Celno-Skarbowa, która obecnie przechodzi proces intensywnej modernizacji technicznej. KAS planuje i wdraża szereg interesujących dla producentów rozwiązań w ramach programów: „Cyfrowa Granica”; „Porty 24”; oraz „TORY 24”. Będą to tematy konferencji towarzyszącej wydarzeniu.

Wydarzenie dedykowane jest szczególnie pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej i Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, a także innym służbom mundurowym. Na wydarzeniu pojawią się także funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Ochrony Kolei oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Organizatorzy zapraszają również pracowników urzędów państwowych i samorządowych, uczelni wyższych dziennikarzy i ekspertów.

Dopełnieniem konferencji będą targi, podczas których zaprezentują się krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i  technologii, przeznaczonych dla funkcjonariuszy służb granicznych, celnych oraz kontroli sanitarnej i weterynaryjnej na granicach.

Zobacz więcej

Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”

W dniach 25-26 września 2019 r. w Targach Lublin odbędzie III edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „GRANICE”. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone różnym aspektom ochrony granic oraz prezentacji formacji działających na granicach, ich zadań, wyzwań oraz współpracy z innymi instytucjami.

Wiodącym partnerem merytorycznym tegorocznej edycji wydarzenia GRANICE 2019 jest Krajowa Administracja Skarbowa i podlegająca jej Służba Celno-Skarbowa, która przechodzi proces intensywnej modernizacji technicznej.  KAS planuje i wdraża szereg interesujących dla producentów rozwiązań w ramach programów: „Cyfrowa Granica”; „Porty 24”;
„TORY 24”. Będą to tematy konferencji towarzyszącej wydarzeniu oraz okazje do prezentacji przez producentów swoich rozwiązań i propozycji technologicznych w tych obszarach.

Dopełnieniem konferencji będą targi, podczas których zaprezentują się krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i  technologii, w tym IT, przeznaczonych dla funkcjonariuszy służb granicznych, celnych oraz kontroli sanitarnej i weterynaryjnej na granicach.

Zobacz więcej

Huta Stalowa Wola S.A. z zamówieniem na dostawy Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych

Huta Stalowa Wola S.A. podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia wartą ponad sto milionów złotych umowę na dostawę Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych na potrzeby modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych RAK.

Umowa przewiduje dostawę 24 sztuk Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych (AWA) w latach 2019 – 2020. Wozy te przeznaczone są do realizacji zadań z zakresu zaopatrywania kompanijnego modułu ogniowego w amunicję. Dotyczy to zarówno przewozu amunicji, jak i jej zmechanizowanego załadunku i rozładunku. 

Artyleryjskie Wozy Amunicyjne stanowią element Kompanijnego Modułu Ogniowego RAK. AWA jest oparty na samochodzie ciężarowym JELCZ 882.53, z dwuosobową opancerzoną kabiną. Podwozie jest wyposażone w hakowy system załadowczy kontenerów, pokładowy zestaw urządzeń łączności wewnętrznej i zewnętrznej, urządzenie filtrowentylacyjne, odbiornik nawigacji satelitarnej i stanowisko karabinu maszynowego. Wyposażenie nadwozia stanowi 6 palet specjalnych do przewożenia amunicji 120 mm.

Zobacz więcej

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter