Aktualności

PIAP dostarczy Lekkie Roboty Rozpoznawcze dla Wojska Polskiego

18 maja 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia, a Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP na dostawę 53 kpl. inżynieryjnych robotów wsparcia misji EOD/IED usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych kryptonim BALSA - Lekki robot rozpoznawczy. Roboty przeznaczone są dla pododdziałów rozpoznania inżynieryjnego i EOD. Wesprą żołnierzy w krytycznych sytuacjach, bez narażania ich życia i zdrowia. Według założeń taktyczno-technicznych, za pomocą robota będzie można prowadzić rozpoznanie w trudno dostępnym, niebezpiecznym terenie, np. w rejonach zaminowanych, w rejonach objętych działaniami specjalnymi. Operator wykorzystując robota będzie mógł przeszukać środki transportu pod kątem obecności przedmiotów niebezpiecznych, czy dokonać inspekcji rowów przydrożnych i przepustów.

Obserwację terenu w zmiennych warunkach natężenia światła, zapewnią wysokiej rozdzielczości kamery: z oświetlaczami podczerwoni, dzienno-nocna i  termowizyjna.

Realizacja kontraktu zakończy się w 2018 roku.

Zobacz więcej

X edycja Wystawy AIR FAIR 2016

W dniach 20-21 maja 2016 roku na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A.
odbędzie się X edycja Wystawy AIR FAIR 2016.

 

AIR FAIR to Międzynarodowa Wystawa, której głównym celem jest konsolidacja środowiska lotniczego. To dzięki zaufaniu naszych gości mamy możliwość zorganizowania już X edycji AIR FAIR, która dzięki licznym Wystawcom nie tylko z Polski, ale z całego świata stała się ważnym wydarzeniem i na stałe wpisała się w kalendarz imprez lotniczych.

Patronat Honorowy nad Wystawą objął Minister Obrony Narodowej, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Prezes Aeroklubu Polskiego, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także władze lokalne.

Zobacz więcej

Dyskusja o przyszłości polskiego przemysłu zbrojeniowego – raport NCSS

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych chcąc zwrócić uwagę na brak długofalowej strategii dla przemysłu zbrojeniowego w Polsce oraz problemy tego ważnego sektora gospodarki,  stworzyło platformę do dyskusji podmiotów zaangażowanych w formułowanie polityki przemysłowo-obronnej. W ramach analiz, dyskusji i warsztatów trwających przez ostatnie pół roku, powstał raport, w którym zaprezentowano wizję polskiego przemysłu zbrojeniowego przyszłości. Podczas odbywającej się w czwartek konferencji NCSS „Bezpieczeństwo i konkurencyjność – rekomendacje dla strategii przemysłowo – obronnej RP” przedstawiono główne tezy raportu i poddano je dyskusji.

Główne zagadnienia, wymagające zdaniem ekspertów szerszej dyskusji wśród decydentów, to brak długofalowej sformalizowanej wizji potrzeb Sił Zbrojnych RP, potrzeba określenia priorytetów polskiego przemysłu zbrojeniowego w perspektywie wieloletniej oraz wspieranie polskiej myśli technicznej i promowanie naszych wyrobów na runku globalnym.Raport NCSS z rekomendacjami zostanie przekazany decydentom szczebla centralnego oraz instytucjom państwowym odgrywającym kluczową rolę w sektorze obronnym.

Zobacz więcej

IV Targi i Forum Logistyki Służb Mundurowych

W dniu 10 maja 2016 r.

zapraszamy na uroczyste otwarcie

IV Targów i Forum Logistyki Służb Mundurowych,

które rozpocznie się o godz. 10.00

 

 

 

przeczytaj więcej: IV Targi Logistyki Służb Mundurowych

Zobacz więcej

Akcesoria do walki z zagrożeniami CBRN dla robotów mobilnych

W wyniku współpracy inżynierów PIAP z praktykami mającymi na co dzień styczność z zagrożeniami CBRN powstały akcesoria zwiększające zakres możliwości robotów mobilnych podczas prac w warunkach skażeń. Dzięki opracowanym urządzeniom możliwe jest m.in. zdalne pobieranie próbek do analizy laboratoryjnej oraz wyświetlanie informacji o skażeniu wprost na dodatkowej konsoli operatora robota mobilnego.

Na targach MSPO 2015 PIAP po raz pierwszy zaprezentował swoje produkty do pobierania próbek oraz wykrywania substancji CBRN. 

przeczytaj więcej na: akcesoria do walki z zagrożeniami CBRN dla robotów mobilnych

Zobacz więcej

Konferencja „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”

W ramach projektu „Strategia Przemysłowo-obronna RP – bezpieczeństwo i konkurencyjność” Narodowe Centrum Studiów Strategicznych w listopadzie 2015 roku rozpoczęło badania, których celem była analiza obecnego procesu wyboru, zarządzania, doboru instrumentów wsparcia wdrażania strategii i programów przemysłowych oraz, bazując na wnioskach, opracowanie zaleceń usprawniających wypełnianie założeń strategii, a także rekomendacji dotyczących zmian legislacyjnych umożliwiających rewitalizację przemysłu obronnego.

Prezentacja raportu odbędzie się 28 kwietnia, w Warszawie, podczas konferencji „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”. Patronat nad projektem objął Inspektorat Uzbrojenia, a nad konferencją również Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Polska Zbrojna, Defence24, Nowa Technika Wojskowa.

więcej informacji na: „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”

Zobacz więcej

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce

Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO to dwa wielkie wydarzenia, które skupiają uwagę świata i wymagają podejmowania rozmów na temat bezpieczeństwa. Nowe zagrożenia terrorystyczne między innymi cyberataki, zamachy z wykorzystaniem łatwo dostępnych środków wybuchowych, takich jak aceton, będą jednymi z głównych tematów pierwszego Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 oraz towarzyszących mu targom CHEM-SAFETY-EXPO. Wydarzenie z udziałem światowej klasy ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego odbędzie się od 18 do 20 kwietnia w Targach Kielce. 

Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO

18-20 kwietnia 2016, Kielce

 

przeczytaj więcej na: CHEM-SAFETY-EXPO 2016

Zobacz więcej

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej i Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę w zakresie badań, projektowania i budowy innowacyjnych systemów uzbrojenia

8 marca 2016 r. w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy, zawarte pomiędzy Politechniką Warszawską, a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej  S.A. (CTM). Celem porozumienia jest podjęcie kooperacji w zakresie projektowania, budowy  i wdrażania: bezprzewodowych systemów transmisji danych, urządzeń łączności KF/UKF, systemów przetwarzania (fuzji) informacji, systemów satelitarnych i kosmicznych, systemów rakietowych, a także systemów bezzałogowych, w tym w szczególności w zastosowaniach morskich.

 

przeczytaj więcej na:

http://www.magnum-x.pl/artykul/naukowcy-z-politechniki-warszawskiej-i-centrum-techniki-morskiej-zaciesniaja-wspolprace-w-zakresie-badan-projektowania-i-budowy-

Zobacz więcej

KONFERENCJA NAUKOWO–TECHNICZNA SYMULATORY ‘2016

Już 23 lutego odbędzie się KONFERENCJA NAUKOWO–TECHNICZNA SYMULATORY ‘2016 „Symulatory i trenażery broni w szkoleniu Sił Zbrojnych - nowoczesność technologii i kierunki rozwoju” połączona z uroczystością otwarcia Laboratorium Symulatorów WITU.

 

Zobacz więcej

Dostawy robota PIAP GRYF dla armii Korei Południowej

W lutym 2016 roku zrealizowana będzie kolejna dostawa robotów PIAP GRYF dla południowokoreańskich sił zbrojnych.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest dostawcą mobilnych robotów pirotechnicznych do większości rodzajów sił zbrojnych Republiki Korei tj. marynarki wojennej, sił powietrznych i wojsk lądowych.

 

więcej na http://www.magnum-x.pl/artykul/dostawy-robota-piap-gryf-dla-armii-korei-poludniowej

Zobacz więcej

Specjaliści z CENTRUM TECHNIKI MORSKIEJ w EUROPEJSKIEJ AGENCJI OBRONY

W dniach 14-15 stycznia 2016 roku w siedzibie Europejskiej Agencji Obrony (EDA) w Brukseli miało miejsce spotkanie robocze, organizowane przez Dyrektoriat ds. Badań i Technologii, w ramach panelu technologicznego (CAPTECH) poświęconego rozwojowi technologii morskich. W spotkaniu udział wzięli specjaliści z polskiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A.

Zobacz więcej

Sprzedaż robotów PIAP w 2015 roku

2015 to kolejny rok, w którym Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP odniósł sukces sprzedażowy. Polski producent robotów zrealizował kilkanaście dostaw na rzecz krajowych i zagranicznych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę.

więcej informacji na: http://www.magnum-x.pl/artykul/sprzedaz-robotow-piap-w-2015-roku

Zobacz więcej

Spółka Saab dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych zmodernizowany okręt podwodny typu Gotland

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych (FMV) jeden z okrętów podwodnych typu Gotland należących do Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Okręt odbył generalny przegląd i modernizację.

Zobacz więcej

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter