Aktualności

Akcesoria do walki z zagrożeniami CBRN dla robotów mobilnych

W wyniku współpracy inżynierów PIAP z praktykami mającymi na co dzień styczność z zagrożeniami CBRN powstały akcesoria zwiększające zakres możliwości robotów mobilnych podczas prac w warunkach skażeń. Dzięki opracowanym urządzeniom możliwe jest m.in. zdalne pobieranie próbek do analizy laboratoryjnej oraz wyświetlanie informacji o skażeniu wprost na dodatkowej konsoli operatora robota mobilnego.

Na targach MSPO 2015 PIAP po raz pierwszy zaprezentował swoje produkty do pobierania próbek oraz wykrywania substancji CBRN. 

przeczytaj więcej na: akcesoria do walki z zagrożeniami CBRN dla robotów mobilnych

Zobacz więcej

Konferencja „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”

W ramach projektu „Strategia Przemysłowo-obronna RP – bezpieczeństwo i konkurencyjność” Narodowe Centrum Studiów Strategicznych w listopadzie 2015 roku rozpoczęło badania, których celem była analiza obecnego procesu wyboru, zarządzania, doboru instrumentów wsparcia wdrażania strategii i programów przemysłowych oraz, bazując na wnioskach, opracowanie zaleceń usprawniających wypełnianie założeń strategii, a także rekomendacji dotyczących zmian legislacyjnych umożliwiających rewitalizację przemysłu obronnego.

Prezentacja raportu odbędzie się 28 kwietnia, w Warszawie, podczas konferencji „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”. Patronat nad projektem objął Inspektorat Uzbrojenia, a nad konferencją również Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Polska Zbrojna, Defence24, Nowa Technika Wojskowa.

więcej informacji na: „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo – obronnej RP”

Zobacz więcej

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce

Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO to dwa wielkie wydarzenia, które skupiają uwagę świata i wymagają podejmowania rozmów na temat bezpieczeństwa. Nowe zagrożenia terrorystyczne między innymi cyberataki, zamachy z wykorzystaniem łatwo dostępnych środków wybuchowych, takich jak aceton, będą jednymi z głównych tematów pierwszego Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 oraz towarzyszących mu targom CHEM-SAFETY-EXPO. Wydarzenie z udziałem światowej klasy ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego odbędzie się od 18 do 20 kwietnia w Targach Kielce. 

Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO

18-20 kwietnia 2016, Kielce

 

przeczytaj więcej na: CHEM-SAFETY-EXPO 2016

Zobacz więcej

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej i Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę w zakresie badań, projektowania i budowy innowacyjnych systemów uzbrojenia

8 marca 2016 r. w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy, zawarte pomiędzy Politechniką Warszawską, a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej  S.A. (CTM). Celem porozumienia jest podjęcie kooperacji w zakresie projektowania, budowy  i wdrażania: bezprzewodowych systemów transmisji danych, urządzeń łączności KF/UKF, systemów przetwarzania (fuzji) informacji, systemów satelitarnych i kosmicznych, systemów rakietowych, a także systemów bezzałogowych, w tym w szczególności w zastosowaniach morskich.

 

przeczytaj więcej na:

http://www.magnum-x.pl/artykul/naukowcy-z-politechniki-warszawskiej-i-centrum-techniki-morskiej-zaciesniaja-wspolprace-w-zakresie-badan-projektowania-i-budowy-

Zobacz więcej

KONFERENCJA NAUKOWO–TECHNICZNA SYMULATORY ‘2016

Już 23 lutego odbędzie się KONFERENCJA NAUKOWO–TECHNICZNA SYMULATORY ‘2016 „Symulatory i trenażery broni w szkoleniu Sił Zbrojnych - nowoczesność technologii i kierunki rozwoju” połączona z uroczystością otwarcia Laboratorium Symulatorów WITU.

 

Zobacz więcej

Dostawy robota PIAP GRYF dla armii Korei Południowej

W lutym 2016 roku zrealizowana będzie kolejna dostawa robotów PIAP GRYF dla południowokoreańskich sił zbrojnych.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest dostawcą mobilnych robotów pirotechnicznych do większości rodzajów sił zbrojnych Republiki Korei tj. marynarki wojennej, sił powietrznych i wojsk lądowych.

 

więcej na http://www.magnum-x.pl/artykul/dostawy-robota-piap-gryf-dla-armii-korei-poludniowej

Zobacz więcej

Specjaliści z CENTRUM TECHNIKI MORSKIEJ w EUROPEJSKIEJ AGENCJI OBRONY

W dniach 14-15 stycznia 2016 roku w siedzibie Europejskiej Agencji Obrony (EDA) w Brukseli miało miejsce spotkanie robocze, organizowane przez Dyrektoriat ds. Badań i Technologii, w ramach panelu technologicznego (CAPTECH) poświęconego rozwojowi technologii morskich. W spotkaniu udział wzięli specjaliści z polskiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A.

Zobacz więcej

Sprzedaż robotów PIAP w 2015 roku

2015 to kolejny rok, w którym Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP odniósł sukces sprzedażowy. Polski producent robotów zrealizował kilkanaście dostaw na rzecz krajowych i zagranicznych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę.

więcej informacji na: http://www.magnum-x.pl/artykul/sprzedaz-robotow-piap-w-2015-roku

Zobacz więcej

Spółka Saab dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych zmodernizowany okręt podwodny typu Gotland

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych (FMV) jeden z okrętów podwodnych typu Gotland należących do Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Okręt odbył generalny przegląd i modernizację.

Zobacz więcej

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter