X edycja Wystawy AIR FAIR 2016

X edycja Wystawy AIR FAIR 2016

W dniach 20-21 maja 2016 roku na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A.
odbędzie się X edycja Wystawy AIR FAIR 2016.

 

AIR FAIR to Międzynarodowa Wystawa, której głównym celem jest konsolidacja środowiska lotniczego. To dzięki zaufaniu naszych gości mamy możliwość zorganizowania już X edycji AIR FAIR, która dzięki licznym Wystawcom nie tylko z Polski, ale z całego świata stała się ważnym wydarzeniem i na stałe wpisała się w kalendarz imprez lotniczych.

Patronat Honorowy nad Wystawą objął Minister Obrony Narodowej, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Prezes Aeroklubu Polskiego, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także władze lokalne.

Pierwszy dzień Wystawy połączony zostanie z cyklem seminariów pod hasłem „Przyszłość Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych w Polsce”. Jednym z tematów będą „Nowe wizje w projektowaniu Bezzałogowych Systemów Powietrznych” – poprowadzi płk S. Augustyn.

Nasze wydarzenie silnie propaguje postęp techniczny oraz nowatorskie rozwiązania myśli naukowo-technologicznej, a zwiększająca się renoma Wystawy motywuje nas do dalszych działań i stwarzania dogodnych warunków do prezentacji innowacyjnych technologii i konstrukcji lotniczych. Dlatego od początku istnienia Wystawy organizujemy specjalny konkurs „Statuetka AIR FAIR”, podczas którego wyróżniamy firmy za ich szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacji. Wręczenie statuetek odbędzie się pierwszego dnia Wystawy. Zgodnie z tradycją będzie to dzień zamknięty, poświęcony wyłącznie Wystawcom oraz zaproszonym Gościom.

Drugiego dnia Wystawy (sobota, 21 maja) miłośnicy fotografii lotniczej będą mogli wziąć udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach fotograficznych, które poprowadzi Sławek „Hesja” Krajewski, będzie również to doskonała okazja do zapoznanie się z jedną z wystaw tego autora.

Kolejnym powodem, dla którego fani lotnictwa powinni odwiedzić nasza Wystawę jest możliwość rozmowy z wielokrotnym Mistrzem Świata w Szybownictwie – Sebastianem Kawą oraz zapoznania się z jego szybowcem i dotychczasowymi osiągnięciami.

Podczas tegorocznej edycji Cirrus Aircraft Poland & Baltics zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce pełnowymiarową replikę najnowszego produktu marki Cirrus Aircraft SF50 Vision®Jet. Makieta będąca całkowitym odwzorowaniem prawdziwego samolotu pozwoli klientom zapoznać się nie tylko z wielkością wnętrza, ale i zewnętrznymi uwarunkowaniami i wyglądem maszyny. Vision® Jet to nowa kategoria samolotu odrzutowego tzw. personal jet – osobisty odrzutowiec, zaprojektowany w taki sposób, by mógł być pilotowany przez swojego pilota-właściciela. Vision® Jet wyznacza nie tylko nowe standardy bezpieczeństwa dla samolotów odrzutowych, ale także otwiera nowe możliwości pilotowania samolotu odrzutowego właścicielom, o czym wcześniej mogli jedynie marzyć.

W związku z tym, że w tym roku Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. obchodzą 70-lecie, teren Wystawy zostanie znacznie rozszerzony, a hangary, do który na co dzień mają dostęp wyłącznie pracownicy będą otwarte dla Zwiedzających. Każdy będzie mógł spojrzeć na Zakład „od kuchni” i w pełni zapoznać się z jego działalnością. Ponad to spacer na terenie Wystawy umili nam koncert wspaniałego zespołu coverowego – „Zwierzak Band”, grającego największe światowe hity.
            Atrakcji będzie wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie wystąpią liczne formacje taneczne, a także Chór Sal Canto SPTS w Bydgoszczy, nie zabraknie również pokazów posłuszeństwa psów służbowych Bydgoskiej Straży Miejskiej, a także występu Orkiestry Wojskowej.
            Podczas drugiego dnia nastąpi ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego „Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. oczami dziecka”, zorganizowana zostanie również Zbiórka Krwi.

W sobotę Wystawa będzie otwarta od godziny 10:00 do godziny 17:00. Wstęp wolny.

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter