Warsztaty Concealed Carry Weapon Druga Edycja

Warsztaty Concealed Carry Weapon Druga Edycja

Streetsmart

POMYŚLAŁEŚ- ZRÓB, DRUGIEJ SZANSY MOŻESZ NIE MIEĆ!
Druga edycja warsztatów poświęconych zagadnieniu skrytego noszenia broni palnej, technikom użycia broni w środowisku cywilnym i wszystkim towarzyszącym zagadnieniom odbyła się w dniach 8-9 czerwca 2019, w Warszawie na terenie strzelnicy FSO i Obiekcie Treningowym firmy Streetsmart.

Świadomość tego, co się wokół nas dzieje, jak się w tym odnaleźć, aby wyjść cało z opresji – cały materiał, którym zajmowaliśmy się podczas ostatniej edycji warsztatów dotyczył samoobrony oraz wykorzystania broni palnej w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.

Po raz kolejny udało nam się zebrać w jednym miejscu specjalistów, którzy zajmują się tym tematem w naszym kraju. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich tych osób, które noszą broń na co dzień lub chcą podnieść swoją świadomość i nabyć umiejętności w wykorzystaniu broni palnej podczas samoobrony. Jeśli chcesz dowiedzieć się z kilku niezależnych źródeł, jakie są okoliczności i przebieg zajść, metody radzenia sobie w takich sytuacjach i co cię spotka po wszystkim, to właśnie na tych zajęciach będziesz miał dostęp do takiej wiedzy.

Zebraliśmy zróżnicowane grono instruktorów i prowadzących, którzy reprezentują różne „szkoły” i różne style – wszyscy są wieloletnimi praktykami i mają doświadczenie w tym, co robią. Prezentowali oni swój sposób radzenia sobie w krytycznych sytuacjach i swój punkt widzenia na sytuacje związane z samoobroną i walką bronią palna. Podczas warsztatów pracowaliśmy intensywnie zarówno nad umiejętnościami praktycznymi, jak i nad usystematyzowaniem wiedzy na temat tego czym jest samoobrona przy użyciu broni palnej.

Korzystaj z dostępnych narzędzi

Współczesny „świat strzelectwa” oferuje wiele możliwości poradzenia sobie w trudnej sytuacji – nie bój się z nich korzystać. Jeśli, dla przykładu, nie trafiasz w cel tak precyzyjnie, jak byś chciał – weź prywatną lekcję u instruktora który się na tym zna. Niech to będzie trener strzelectwa sportowego, niech ci pomoże dokładnie w tym zakresie, w którym potrzebujesz. Zainwestuj w siebie, to zaoszczędzisz pieniądze, czas i szybciej przejdziesz do kolejnego poziomu rozwoju swoich możliwości. Korzystaj z zaawansowanych narzędzi i trenażerów - wydawaj pieniądze rozsądnie, na coś, co ci pomoże rozwinąć swoje umiejętności. Planuj swój trening, oceniaj go na bieżąco i zawsze analizuj i podsumuj.

Wszystko zależy od tego, co myślisz o broni palnej. Chcesz wycinać dziurę w dziesiątce i zbierać puchary na zawodach klubowych - śmiało. Myślisz o rozwoju w IPSC? Fajnie. Trenujesz w kierunku walki bronią w samoobronie? Wszystko OK, ale nie jedź na strzelnicę bez planu. Załóż notatnik, notuj, co zrobiłeś, jak ci szło, co trzeba poprawić. Planuj zdobywanie nowych umiejętności, oceniaj się na bieżąco. Szukaj słabych miejsc i je eliminuj. Nie wydawaj pieniędzy na „pykanie” - w ten sposób ciężko będzie osiągnąć dobre wyniki, wejść na wyższy poziom. Szukasz relaksu na strzelnicy? To fajnie, ale nie z nami. Rekreacyjne „pykanie” jest fajne, ale my trenujemy. Ćwiczymy systematycznie, by się doskonalić, by wchodzić na kolejne poziomy – to daje dużo satysfakcji, ale jest pracą i to ciężką. Oczywiście taka praca może relaksować, ale zastanów się, czy na pewno tego szukasz...

Pełna wersja artykułu w magazynie Strzał 3-4/2019

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter