W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria – Wystawa Historyczna”.

W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria  – Wystawa Historyczna”.

Nie wiesz jak spędzić weekend? Przyjdź na niezwykłe spotkanie z historią. W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria – Wystawa Historyczna”.

200 rekonstruktorów, 15 grup rekonstrukcji historycznych, 13 ścieżek edukacyjnych, setki modeli pojazdów wojskowych oraz mnóstwo pamiątek i eksponatów muzealnych. Do tego wyjątkowe pokazy i spotkania z gośćmi specjalnymi.

Historia na żywo

Tegoroczna edycja zainteresuje zarówno dorosłych jak i najmłodszych miłośników historii. Zwiedzający zobaczą pokazy kucia broni, walki z szablą, prezentacje musztry i pokaz mody międzywojennej. Odbędzie się pokaz gier strategicznych oraz wystawa pamiątek z Powstania Warszawskiego. Nie zabraknie również stałych punktów programu takich jak, giełda kolekcjonerska, wystawa modelarstwa, odzież taktyczna oraz wykrywacze metali.

„Militaria” to również liczne atrakcje dla najmłodszych, możliwość dotknięcia historii „na żywo” oraz udział w specjalnie dedykowanych ścieżkach edukacyjnych.

Ostra jazda

Na wystawie znajdą się m.in. modele pojazdów wojskowych oraz prawdziwe pełnowymiarowe eksponaty, legendarne motocykle WSK, brytyjski samolot ćwiczebny, czołg Leopard 1A5, samochód pancerny z Powstania Warszawskiego, samochód pancerny ford 1920, pojazdy taktyczne i specjalistyczne. Będzie również możliwość przejażdżki niektórymi pojazdami!

Goście specjalni

Wydarzenie uzupełnią dyskusje, wykłady oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi:

  • W niedzielę 20 października o godzinie 12.00 fani spotkają się z Adamem Sikorskim - poetą, historykiem, dziennikarzem.
  • Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak - Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak.
  • Na wystawie pojawi się również Andrzej K.Kisiel – były komandos Wodnego Zespołu Bojowego biorący udział w ponad stu skomplikowanych akcjach bojowych, m.in. w Iraku i w Afganistanie.

 

GODZINY OTWARCIA:

Piątek (18.10) - 11:00 - 17:00

Sobota (19.10) - 10:00 - 18:00

Niedziela (20.10) - 10:00 - 18:00

 

Więcej informacji:

www.historia.targi.lublin.pl

https://www.facebook.com/wystawahistoryczna

 

BILETY:

Bilety do nabycia w kasach biletowych podczas wydarzenia oraz online: https://tobilet.pl/events/militaria-xx-wieku-wystawa-historyczna/

CENY BILETÓW:

• Normalny: 15 PLN

• Ulgowy: 10 PLN - dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i studenci, emeryci i renciści z ważną legitymacją

• Grupowe (pow. 20 os.): 8 PLN

Dzieci do lat 3 – wejście bezpłatne

Więcej informacji: https://historia.targi.lublin.pl/aktualnosci

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter