Sprzedaż robotów PIAP w 2015 roku

Sprzedaż robotów PIAP w 2015 roku

2015 to kolejny rok, w którym Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP odniósł sukces sprzedażowy. Polski producent robotów zrealizował kilkanaście dostaw na rzecz krajowych i zagranicznych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę.

 

W minionym roku PIAP dostarczył na rynek krajowy dwa duże, pirotechniczne roboty IBIS do Placówek Straży Granicznej w Poznaniu i Katowicach. Roboty pozwalają na podejmowanie, transport i zdalną neutralizację podejrzanych bagaży i paczek. Mogą operować wewnątrz samolotów, terminali, sortowni bagaży, na parkingach i pasach startowych. Po zamontowaniu dodatkowego sprzętu, np.: wyrzutników pirotechnicznych, urządzeń rentgenowskich, czujników CBRN czy detektorów materiałów wybuchowych, funkcjonariusze Służby Granicznej mogą wykorzystać roboty w większej liczbie działań. Daleki zasięg operacyjny robotów pozwala na odsunięcie funkcjonariuszy od niebezpiecznych stref i zdalne prowadzenie działań, co znacząco poprawia bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Roboty IBIS już od 2011 roku na stałe znajdują się na wyposażeniu polskich lotnisk. Pierwszy z nich zakupił Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Dziś, oprócz robotów IBIS, na lotniskach pracują także inne opracowane w PIAP technologie, w tym robot wspomagająco-neutralizujący EXPERT (Rzeszów-Jasionka, Warszawa-Okęcie, Katowice-Pyrzowice), mobilny robot pirotechnicznyPIAP GRYF (Szczecin-Goleniów, Warszawa-Modlin), Taktyczny Robot Miotany (TRM) do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu (Warszawa-Okęcie) oraz urządzenie do inspekcji EXPLORER (Wrocław-Strachowice).

 

Sprzedaż robotów PIAP prowadzona jest również i za granicą. W 2015 roku PIAP brał udział w przetargach ogłaszanych w Korei, Nigerii i Pakistanie, które zakończyły się złożeniem przez tamtejsze armie zamówień na dostawę robotów PIAP GRYF i PIAP SCOUT.

 

Biorąc pod uwagę nowości produktowe PIAP (m.in. roboty, akcesoria do CBRN, pojazdy specjalne i urządzenia wspomagające operacje antyterrorystyczne) oraz stale rozwijającą się gamę produktów można przewidywać, że sprzedaż w 2016 roku zostanie utrzymana na tym samym lub wyższym poziomie.

 

 

Informacje o PIAP:

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP to polskie centrum robotyki, automatyki i pomiarów powstałe w 1965 roku. W warszawskiej siedzibie Instytut zatrudnia ponad 300 specjalistów – połączeni w interdyscyplinarne zespoły prowadzą prace badawcze nad nowymi technologiami odpowiadającymi na zapotrzebowania polskiej gospodarki zgodnie ze światowymi trendami.

PIAP jest pierwszym i największym w kraju producentem najwyższej jakości mobilnych robotów do zastosowań specjalnych, w tym antyterrorystycznych i pirotechnicznych. Roboty pełnią służbę w kilkunastu krajach na terenie Europy, Azji i Afryki.

Klientom polskim i zagranicznym PIAP oferuje też usługi z zakresu automatyki przemysłowej, robotyzacji stanowisk i linii technologicznych, automatyzacji montażu, systemu transportu międzyoperacyjnego, ważenia i dozowania, kontroli wizyjnej, a także technologii informatycznych i kosmicznych oraz druku 3D.

PIAP każdego roku zgłasza kilkadziesiąt wniosków patentowych. Corocznie zdobywa ponad 40 prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie innowacyjności, m.in. Godło Teraz Polska, Polski Produkt Przyszłości, Defender, a ponadto nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz medale międzynarodowych targów innowacji w Brukseli, Chinach czy Moskwie.

PIAP działa na rzecz transferu technologii i promocji robotyki. Organizuje „Dni Robotyki” dla użytkowników robotów przemysłowych, seminarium i warsztaty „RoboScope” dla operatorów robotów mobilnych oraz popularnonaukową imprezę „Noc Robotów PIAP” dla fanów robotyki. Współorganizuje „Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON” oraz międzynarodową „Konferencję Naukowo-Techniczną AUTOMATION”.

Więcej informacji o PIAP dostępnych jest na stronie: www.piap.pl i www.antyterroryzm.com.

 

Kontakt dla mediów:

Anna Łacic

Dział Sprzedaży i Marketingu Produktów Specjalnych

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Aleje Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa

Tel. 22 874 03 43, Fax 22 874 03 40

e-mail: alacic@piap.pl

www.antyterroryzm.com

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter