Spółka Saab dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych zmodernizowany okręt podwodny typu Gotland

Spółka Saab dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych zmodernizowany okręt podwodny typu Gotland

Spółka Saab dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych zmodernizowany okręt podwodny typu Gotland

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności dostarczyła Szwedzkiej Agencji ds. Zamówień Wojskowych (FMV) jeden z okrętów podwodnych typu Gotland należących do Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Okręt odbył generalny przegląd i modernizację.

29 września 2014 r. spółka Saab otrzymała zlecenie na generalny przegląd i modernizację jednego ze szwedzkich okrętów podwodnych typu Gotland. Prace w tym zakresie zostały ukończone. Zostały podjęte wszystkie niezbędne środki, aby zagwarantować operacyjność okrętu. Modernizacja obejmuje nowe czujniki i systemy nawigacji, które zwiększają możliwości okrętu.

Ten okręt podwodny jest jednym z trzech okrętów klasy Gotland (HMS Gotland, HMS Halland i HMS Uppland) zamówionych w późnych latach 90. Jednostki te stały się znane na całym świecie, gdy HSM Halland brał udział w szkoleniu na Morzu Śródziemnym w 2000 r., razem z Francuską, Hiszpańską i Amerykańską Marynarką Wojenną. Spowodowało to, że HMS Gotland został wysłany do bazy w San Diego, Kalifornia między 2005 i 2007, aby brać udział w ćwiczeniach z Amerykańską Marynarką Wojenną.

Konserwacja i przegląd stanowią istotne elementy działalności biznesowej Saab Kockums. W niedalekiej przyszłości kolejny okręt podwodny klasy Gotland zostanie zmodernizowany w ramach programu mid-term i otrzyma wszystkie niezbędne ulepszenia, aby sprostać przyszłym wymaganiom operacyjnym. ‘’Modyfikacją okrętów podwodnych zajmujemy się na co dzień. Stale pracujemy nad modernizacją istniejącej floty okrętów podwodnych. W tym samym czasie Saab Kockums buduje dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej okręt podwodny A26 nowej generacji. Jest to dostosowany do przyszłych wymagań operacyjnych okręt, który został zaprojektowany w sposób pozwalający na szybszą i łatwiejszą modernizację. Wszystko co robimy jest motywowane przez potrzebę uczynienia naszych okrętów najbardziej nowoczesnymi i efektywnymi jak tylko możliwe,” – mówi Gunnar Wieslander, Dyrektor jednostki biznesowej Saab Kockums.

Saab Press Centre

 

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter