Saab otrzymuje zamówienie na wsparcie Centrum Szkolenia Bojowego w Norwegii

Saab otrzymuje zamówienie na wsparcie Centrum Szkolenia Bojowego w Norwegii

Saab otrzymał zamówienie od Sił Zbrojnych Norwegii w zakresie obsługi i wsparcia Norweskiego Centrum Szkolenia Bojowego. Wartość zamówienia to około 200 milionów koron szwedzkich, a umowa obowiązuje od października 2020 roku do października 2024 roku, z możliwością przedłużenia jej o dodatkowe trzy lata.

Zobowiązania Saaba zawarte w umowie obejmują wsparcie operacyjne i stworzenie nowego obiektu w północnej części Norwegii. Saab współpracuje z Norwegią i wspiera ją w zakresie systemów szkoleniowych i symulacji od 2004 roku.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze wieloletnie wsparcie systemów szkolno-treningowych Sił Zbrojnych Norwegii. Dzięki tej umowie nie tylko utrzymamy zdolności szkoleniowe oraz interoperacyjność z członkami NATO i innymi państwami sojuszniczymi, ale także zapewnimy dodatkowe zdolności norweskiemu klientowi poprzez utworzenie nowej lokalizacji” – powiedziała Åsa Thegström, szefowa działu Training & Simulation w jednostce Saab Dynamics.

Siły Zbrojne Norwegii zachowają zdolność do prowadzenia ćwiczeń z jednostkami wielkości brygady zarówno w kraju, jak i za granicą. Interoperacyjność z państwami NATO oraz innymi krajami sojuszniczymi jest i pozostanie dla Norwegii ważną zdolnością. Dzięki niej istnieje możliwość prowadzenia ćwiczeń międzynarodowych z użyciem symulatorów, na przykład z partnerami szkoleniowymi, takimi jak Stany Zjednoczone, Szwecja, Finlandia, czy Holandia.

Dział Saab Training & Simulation rozwija, produkuje i wdraża zaawansowane systemy szkolno-treningowe, takie jak symulatory laserowe, oprzyrządowane systemy szkoleniowe i pola tarczowe. Zapewnia również serwisowanie i utrzymanie dostarczonych rozwiązań.

 

tekst i foto: informacja prasowa Saab

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter