Saab dostarczy Szwecji zintegrowany system naziemnej obrony powietrznej

Saab dostarczy Szwecji zintegrowany system naziemnej obrony powietrznej

9 grudnia, Saab podpisał umowę ze Szwedzką Administracją ds. Materiałów Obronnych (FMV) i otrzymał zamówienie na zintegrowany system radarowy obrony powietrznej wraz z systemem dowodzenia i kontroli. Wartość zamówienia to około 2,1 miliarda koron szwedzkich, a umowa będzie realizowana w latach 2020-2025.

Zamówienie obejmuje systemy Saab Giraffe 4A oraz modernizację radarów naziemnych Giraffe AMB będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych Szwecji. W ramach umowy Saab dostarczy dodatkowe zestawy sensorów, jak również zmodernizuje będące w linii systemy dowodzenia i kontroli. W ramach podpisanego kontraktu Saab zapewni także szeroką integrację jednostek ogniowych batalionów obrony powietrznej.

„Wspólnie ze Szwedzką Administracją ds. Materiałów Obronnych i Szwedzkimi Siłami Zbrojnymi stworzyliśmy kompleksowe, światowej klasy rozwiązanie, które integruje sensory, systemy dowodzenia i kontroli oraz jednostki ogniowe z naziemnym systemie obrony powietrznej. To dla Saaba bardzo ważny kontrakt i jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć tak istotny element szwedzkich zdolności obronnych” – powiedział Anders Carp, zastępca dyrektora generalnego Saab i szef obszaru biznesowego Surveillance.
Saab zrealizuje prace związane z realizacją kontraktu w swoich szwedzkich zakładach w Göteborgu, Järfälla, Arboga i Halmstad.

 

tekst i foto: Saab 

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter