Robot TRM i urządzenie EXPLORER dla Biura Ochrony Rządu

Robot TRM i urządzenie EXPLORER dla Biura Ochrony Rządu

W drugiej połowie grudnia 2017 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawę robota mobilnego TRM® w kompletacji 3 roboty i 1 stanowisko operatorskie oraz 7 sztuk zmodernizowanego urządzenia EXPLORER. Urządzenia posłużą funkcjonariuszom BOR m.in. do przeprowadzania  rozpoznania pirotechnicznego. To kolejne urządzenia Instytutu PIAP, które wesprą pracę BOR.

TRM® Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM® powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. TRM® może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM® utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże.

EXPLORER  to urządzanie do inspekcji miejsc trudnodostępnych i niebezpiecznych. W zastosowaniach służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek może być wykorzystywany m.in. do: rozpoznania podwozi samochodowych, szybów wentylacyjnych, studzienek kanalizacyjnych, korytarzy technicznych czy innych miejsc poddawanych kontroli.

źródło: PIAP

EXPLORER składa się ze zdalnie sterowanej kamery i wysięgnika teleskopowego o długości operacyjnej od 1 do 1,85 m.

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter