Range Hoodie & Hybrid Tactical Pants

Range Hoodie & Hybrid Tactical Pants

Michał Sitarski

Choć niektórym może się to wydawać dziwne, to jednak znakomita większość strzelców w Polsce wcale nie chodzi na strzelnicę odstawiona jako niedzielni komandosi (czyli tak, jak my), do uprawiania swojego hobby wykorzystując odzież cywilną, sportową oraz „taktyczną”, ale i tak w stonowanych najczęściej kolorach.

Jeśli ktoś strzela „zza stoliczka”, to luz, wystarczy zwykła cywilna odzież albo dres, czy co tam kto lubi. Schody zaczynają się wtedy, gdy wprowadzimy trochę dynamiki, różne rodzaje broni i zaczniemy w ogóle po osi chodzić lub biegać. Wtedy okazuje się, że potrzeba więcej kieszeni, lepszego zaprojektowania danej odzieży oraz ogólnego jej dostosowania do strzelania, gdzie często-gęsto ma się pas z kaburą i ładownicami, karabinek na pasie nośnym i mnóstwo dodatkowych rzeczy, które są przydatne w takich aktywnościach, a których nie ma sensu zostawiać w torbie i za każdym razem łazić po nie, gdy będą potrzebne.

Także krój odzieży nie pozostaje bez znaczenia, bo ma nam ułatwiać poruszanie się, a nie krępować ruchy i zabezpieczać przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Całkiem niedawno w ofercie Helikon-Tex pojawiła się bluza z kapturem nazwana Range Hoodie, a więc przeznaczona na strzelnicę.

Bluzę w większości wykonano z materiału Topcool charakteryzującego się dobrą oddychalnością, ale niech nie zmyli Was nazwa tkaniny - to jest bluza na chłodniejsze dni. Dodatkowo, w newralgicznych miejscach (boki bluzy, środkowy panel kaptura, łaty na łokciach - stanowią one jednocześnie kieszonki na wkładki amortyzujące z pianki) zastosowano elastyczny materiał Versastretch (93% nylonu, 7% elastanu), który odpowiada za dopasowanie się Hoodie do użytkownika oraz sprzyja poprawie mobilności. Materiał ten charakteryzuje się także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia, zwiększa więc żywotność ubioru. Boczne panele mają rozporki dla lepszego dopasowania.

Pełna wersja artykułu w magazynie Strzał 5-6/2021

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter