Pokaż swoją kolekcję!

Pokaż swoją kolekcję!

Borys Kukla

Nasze przepisy (UOBiA i towarzyszące jej rozporządzenia) nakładają na posiadaczy broni palnej obowiązki odnośnie do jej przechowywania, określając dość ściśle, jakie wymagania muszą spełniać „urządzenia do przechowywania”. Niestety, w większości przypadków wymagania te powodują, że choćby się chciało, to swoją kolekcją pochwalić się (czyli – odpowiednio wyeksponować) będzie bardzo trudno...

Na szczęście żyjemy w XXI wieku, a technologie towarzyszące nam w codziennym życiu są naprawdę mocno zaawansowane, więc niemożliwe stało się możliwym.

W firmie Sejfy.PL powstała seria sejfów (szaf na broń) klasy premium – wyjątkowych produktów dla wyjątkowych (czyt.: dość majętnych) ludzi. Seria Pancerglass powstała w wyniku zderzenia dwóch pasji właścicieli firmy – utrudniania życia włamywaczom (czyli projektowania i produkowania sejfów) oraz strzelectwa. A tak się składa, że jak ktoś jest pasjonatem strzelectwa, to dość szybko zapełnia miejsce w czerwonej książeczce i – jeszcze szybciej – w szafie na broń. Prawdziwy pasjonat tworzy więc w niedługim czasie kolekcję broni, często składającą się z naprawdę wyjątkowych egzemplarzy, która, z racji przepisów, musiała pozostawać ukryta w czeluściach stalowej szafy i nie mogła być wyeksponowana w sposób widoczny. Czas przeszły użyty jest nieprzypadkowo, bo stworzona przez Sejfy.PL seria szaf Pancerlass charakteryzuje się zastosowaniem w ich konstrukcji szkła pancernego (kuloodpornego), dzięki czemu zgromadzona broń może być odpowiednio wyeksponowana.

Sejfy z tej kategorii to produkt wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że są produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Dostępne są one w trzech klasach antywłamaniowych: S1, S2 oraz 0 (na rynek zagraniczny).

Szafy te są całkowicie polskim wyrobem, a proces ich produkcji zaczyna się od wytworzenia metalowej skrzyni. Proces ten zajmuje od czterech do pięciu tygodni, po czym skrzynia przewożona jest z mazurskich lasów do Izabelina, do rodzinnego warsztatu jednego z właścicieli firmy Sejfy.PL. Tam rozpoczyna się proces, który przekształca stalowe pudło w ekskluzywną witrynę, która sama w sobie może stanowić ozdobę pomieszczenia, w którym stoi (i nie chodzi tu o warsztat czy schowek na narzędzia).

Na początek skrzynia jest oklejana drewnem – tak, naturalnym, specjalnie przygotowanym i sezonowanym dębem, a nie jakąś drewnopodobną okładziną. Po oklejeniu powierzchnię zabezpiecza się poprzez lakierowanie, często nawet kilkukrotne. Oczywiście dębina nie pozostaje jedyną opcją do wyboru – wielu klientów decyduje się np. na sosnę, ale jeśli ktoś zażyczy sobie oklejenia szafy drewnem egzotycznym, dostarczonym przez siebie, to firma jest w stanie taki sejf wykonać.

Pełna wersja artykułu w magazynie Strzał 3-4/2019

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter