4-5 sierpnia zapraszamy na pokazy lotnicze Mazury AirShow 2018

4-5 sierpnia zapraszamy na pokazy lotnicze Mazury AirShow 2018

Wielkimi krokami zbliża się już XX – jubileuszowa edycja Mazury AirShow 2018. Wydarzenie jakim jest Mazury AirShow przyciąga corocznie szersze grupy miłośników podniebnych akrobacji. Jedyne takie pokazy odbywają się od 1999 roku, a od roku 2010 nad i na wodzie, w pięknej scenerii giżyckiego jeziora Niegocin oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie można podziwiać wystawy statyczne oraz odbyć niezapomniane loty widokowe nad Krainą Wielkich Jezior. Mazury AirShow to impreza o charakterze międzynarodowym, przybywają na nią liczne załogi z zagranicy min. Litwy, Czech, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec a nawet USA. Impreza stwarza możliwość spotkań z pilotami takimi jak ikona akrobacji samolotowych i ulubienica publiczności Radka Máchová (The Flying Bulls Aerobatics Team), czy kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski

Na Mazury każdego roku przybywają najlepsze grupy akrobacyjne oraz piloci indywidualni by zaprezentować swoje umiejętności. Również i w tym roku nie zabraknie fantastycznych atrakcji powietrznych. Swoje przybycie zapowiedzieli m.in.: Zespół Akrobacyjny Biało- Czerwone Iskry, litewski zespół akrobacyjny Presidential Team ANBO, Wiatrakowce 57-y Team, skoczkowie z Sky Magic S3 WAT i wielu innych gości. Na tegorocznym Mazury AirShow pojawi się sporo różnorakich śmigłowców i wodnosamolotów z całego świata. Niektóre z nich po raz pierwszy w Polsce tylko u nas i wyłącznie na zaproszenie na nasze niesamowite pokazy. Jak co roku nie zabraknie polskich Sił Powietrznych, które zachwycą obserwatorów wojskowym  samolotem  transportowym Lockheed C-130 „Herkules”, „latającymi czołgami” Mi-24 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, oraz śmigłowcem W3 SOKÓŁ z ekipą  2. Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego.

SPokazy urozmaicać będzie powojenny cywilny samolot lotnictwa polskiego J1B „Prząśniczka” zaprojektowany przez konstruktora – amatora Jarosława Janowskiego z Łodzi.

W tym roku przypada Jubileusz 20-lecia pokazów lotniczych na Mazurach, a związana z tym edycja specjalna imprezy będzie niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Największą atrakcją tegorocznych pokazów będzie przylot świętującej w tym roku swoje 80. urodziny łodzi latającej Consolidated PBY-5A Catalina. Jesteśmy przekonani, że na wodach jeziora Niegocin i nad Mazurami maszyna ta zaprezentuje się wyjątkowo.

Mamy nadzieję, że bogaty program XX edycji przyciągnie duże grono zainteresowanych. Z pewnością będą to niezapomniane pokazy, wspierane i promowane przez media.  Mazury AirShow, są jedynym w Polsce tak wielkim wydarzeniem, wstęp na które jest całkowicie bezpłatny. Pokazy tradycyjnie komentować będą znani i lubiani Tadeusz Sznuk oraz Witold Sokół.

 Do zobaczenia 4-5 sierpnia nad jeziorem Niegocin oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo!

Więcej informacji na stronie: www.mazuryairshow.pl

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter