PGZ i Wielka Brytania na MSPO 2020

PGZ i Wielka Brytania na MSPO 2020

W kieleckim ośrodku spotkali się: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej, PGZ-u oraz Targów Kielce.

Podczas czwartkowego (16.07.2020), organizacyjnego spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące zaawansowania prac nad wystawą, programu wrześniowego wydarzenia oraz w bardzo szerokim zakresie przygotowań zaostrzonych środków bezpieczeństwa. Goście dowiedzieli się między innymi, że w Targach Kielce na MSPO pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej, automaty z maskami i rękawiczkami czy specjalne „strefy wejść” umożliwiające każdorazowo np. dezynfekcję rąk. Tradycyjnie organizator przygotował także bramki i urządzenia służące do wykrywania metalu.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowali stanowisko spółki dotyczące jej udziału w tegorocznym wydarzeniu, które zostało opublikowane na stronie www Partnera Strategicznego: „W związku z decyzją zarządu Targów Kielce o zorganizowaniu w tym roku XXVIII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w terminie 8-10 września informujemy, że Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. przewiduje udział w tym przedsięwzięciu, o ile pozwolą na to warunki sanitarne. Forma naszego zaangażowania uzależniona będzie od sytuacji zdrowotnej panującej w kraju. Podstawowym kryterium niezmiennie pozostaje troska o bezpieczeństwo odwiedzających i pracowników PGZ S.A. a także rachunek ekonomiczny (…)”.

- To było pierwsze spotkanie po podjęciu decyzji przez premiera Mateusza Morawieckiego o udziale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w MSPO. Robocze rozmowy odbywały się w sympatycznej atmosferze. Dowiedzieliśmy się natomiast, że Polska Grupa Zbrojeniowa nie planuje przywozić do Kielc eksponatów, była mowa jedynie o przyjeździe ekspertów - informuje Andrzej Mochoń - mam nadzieję, że uda się przekonać Polską Grupę Zbrojeniową, że warto jednak pokazać produkowany przez siebie sprzęt.

Reprezentanci Ambasady Wielkiej Brytanii potwierdzili chęć udziału w wydarzeniu, zaznaczając , że dla brytyjskich firm zwłaszcza kontakty ze spółkami spod znaku PGZ mają duże, biznesowe znaczenie.

Aktualnie na liście wystawców MSPO 2020 znajduje się 130 firm z 16 krajów, w tym 15 ze Stanów Zjednoczonych, w tym Boeing, Raytheon, Vector Nav Technologies. Na stoiskach przedsiębiorstw zza oceanu będzie można spotkać europejskich przedstawicieli firm, w celu ograniczenia ryzyka pandemicznego.

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter