NTW Bezpieczeństwo

 


 

 


NTW Bezpieczeństwo

 

Koncepcje-Sprzęt-Praktyka

 

 

 


 
Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy do Waszych rąk pierwszy numer dodatku do Nowej Techniki Wojskowej zatytułowany „Bezpieczeństwo. Koncepcje – Sprzęt – Praktyka”. Chcemy być rzetelnym magazynem, w którym każdy będzie mógł znaleźć interesujące dla niego informacje z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Proponujemy tematy, które są ściśle związane z funkcjonowaniem każdego z nas – od bezpieczeństwa naszego domu czy mieszkania, poprzez bezpieczne dotarcie do szkoły czy pracy, aż po bezpieczeństwo naszego zdrowia czy życia.

Z naszego będzie można się dowiedzieć, jak szybko postępuje rozwój technologii i wiedzy w systemach służących bezpieczeństwu obywateli wobec zagrożeń takich jak: terroryzm, katastrofy naturalne czy techniczne, pożary, skażenia, epidemie, pandemie, zakłócenia porządku publicznego, a nawet... jak skutecznie zabezpieczyć swój dorobek i oszczędności całego życia.

Mamy ambicję, by magazyn w swej podstawowej warstwie odpowiadał na pytania, które wszyscy zadajemy sobie w obliczu zagrożeń – jak i czym możemy im przeciwdziałać? Jak i czym możemy je prognozować i monitorować? W jaki sposób możemy je likwidować? Jednym słowem chcemy pokazywać co się robi i co można zrobić, aby indywidualne poczucie bezpieczeństwa każdego z nas i zbiorowe w miejscowościach, gdzie mieszkamy, a także bezpieczeństwa wewnętrznego w kraju rosło.

O tym, że istnieje taka komórka jak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wie zapewne niewiele osób. A jeszcze mniej – czym tak naprawdę się ono zajmuje. Tajemnice odsłania dyrektor RCB mówiąc o pracy tej instytucji w obszernym wywiadzie. Jak katastrofalnie przedstawia się bezpieczeństwo naszego ruchu drogowego wiemy nie od dziś. Nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków – jak okiełznać zbyt szybkich kierowców piszemy w artykule „Laserem w pirata”. Już zdecydowano, że w naszym kraju powstaną dwie elektrownie atomowe, ale czy zainstalowane w nich reaktory będą bezpieczne? Pamiętamy wszak Czarnobyl... Każdego roku sporo kłopotów sprawia sezonowa grypa. A jeśli do tego dołoży się ptasia lub świńska – to mówimy o epidemii. Czy jesteśmy w stanie ograniczyć zasięg grypowej epidemii, a tym samym złagodzić jej skutki? Przekonacie się Państwo już w tym numerze. Zresztą zagadnień, o których piszemy jest znacznie więcej. Następne będą za miesiąc. By były najbliżej Waszych oczekiwań piszcie na adres mailowy: bezpieczenstwo@magnum-x.pl Bo „Bezpieczeństwo” chce być Waszym pismem.


Miłej lektury

    Jerzy Markowski
    redaktor prowadzący

 

 


Dodatek "NTW Bezpieczeństwo" po raz pierwszy w  NTW 12/2009

 

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter