„Miecznik” w centrum debat NATCON

„Miecznik” w centrum debat NATCON

W dniach 20–22 kwietnia br. odbędą się cykliczne targi Balt Military Expo. Zwykle uczestników wydarzenia goszczą hale Międzynarodowych Targów Gdańskich, lecz w tym roku, z wiadomych powszechnie powodów, targowi goście zapraszani są w przestrzeń wirtualną. Wirtualnie będzie więc można zapoznać się z ekspozycją wystawców, ale i z ofertą wydarzeń towarzyszących. Do głównych zaliczana jest odbywająca się równolegle do Balt Military Expo i nierozerwalnie z nimi związana od lat konferencja naukowo-techniczna NATCON.

Oprócz referatów przedstawiających poszczególne tematy przemysłowe, a nawet operacyjne związane z działaniami morskiego rodzaju sił zbrojnych i formacji bezpieczeństwa, IX edycja NATCON obejmuje również debaty.

Plan Modernizacji Technicznej w obszarze okrętowym zawiera całą grupę projektów, w ostatnich miesiącach dominuje jednak temat okrętów bojowych kryptonim „Miecznik”. Fregaty, tak bowiem coraz częściej definiowane są te jednostki przez decydentów, stają się centralnym punktem odniesienia do okrętowych debat konferencji NATCON. Pierwszego dnia konferencji (20 kwietnia) w godzinach 11–12 przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marynarki Wojennej, Akademii Marynarki Wojennej, Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej, PGZ Stocznia Wojenna, Stocznia Remontowa Shipbuilding i Stocznia Remontowa „Nauta” porozmawiają (on line) na temat „Program Miecznik jako pochodna Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Morskiego RP szansą na rozwój polskiego przemysłu stoczniowego i ośrodków naukowych”. W tym gronie debatę będzie moderować Mariusz Cielma – redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Technika Wojskowa”.

Wydarzenie, w tym debata wprowadzająca, odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Bezpłatny dostęp na żywo oraz do późniejszych nagrań z zasobów BME, NATCON i innych wydarzeń równoległych, wymaga jedynie rejestracji:

https://live.intermare-southbaltic.eu/pl/

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter