MEADS International gościło w Rzymie delegację MON.

Tematem była prezentacja możliwości w zakresie GaN

MEADS International gościło w Rzymie delegację MON.

W dniu dzisiejszym Konsorcjum MEADS International (MI) gościło w Rzymie delegację polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej, na czele z Sekretarzem Stanu Bartoszem Kownackim. Delegacja odwiedziła zakłady MBDA Italia oraz Leonardo. Głównym tematem wizyty była prezentacja możliwości zastosowania włoskiej technologii azotku galu (GaN). MI ma nadzieję na rozwinięcie wartościowego partnerstwa w ramach oferty technologicznej dla programu obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu Wisła i liczy, że zaowocuje ono produkcją czujników opartych na technologii azotku galu dla polskich radarów, w tym dla radarów MEADS.

Wizyta była następstwem zaprezentowania Ministerstwu przez MI zaktualizowanej oferty cenowej, które miało miejsce w styczniu 2017 r.

Technologia azotku galu, rozwinięta w Europie przez Leonardo, może zostać udostępniona polskiemu przemysłowi w ramach umowy na system Wisła. Zaawansowane zdolności techniczne, partnerstwo i sprawdzone metody transferu technologii to kluczowe cechy Planu Transferu Technologii MEADS.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej możliwości omówienia szczegółów systemu MEADS z Sekretarzem Stanu oraz z zainteresowania MON tym systemem – powiedział Howard Bromberg, wiceprezes Lockheed Martin ds. strategii i rozwoju biznesu w zakresie obrony powietrznej i przeciwrakietowej. -Jesteśmy pewni, że MEADS jest najmniej ryzykownym i najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem dla tej kluczowej potrzeby obronnej, ponieważ już udowodnił, że posiada wymagane przez Polskę zdolności.

*********************************************

MEADS International to wielonarodowe konsorcjum z siedzibą w Orlando na Florydzie, które jest głównym wykonawcą systemu MEADS. Głównymi podwykonawcami i partnerami konsorcjum są MBDA we Włoszech i w Niemczech oraz Lockheed Martin w Stanach Zjednoczonych.

 

Tekst i zdjęcie: MEADS Int. 

 

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter