EUROPOLTECH 2017 Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa
VIII Międzynarodowa Konferencja Policyjna oraz towarzyszące jej Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2017 odbędą się w Gdańsku w dniach 26-28 kwietnia. Po raz pierwszy wystawcy targów EUROPOLTECH zaprezentują najatrakcyjniejsze oferty w nowoczesnym Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AMBEREXPO.
VIII Międzynarodowa Konferencja Policyjna „Logistyka w administracji publicznej w kontekście zagrożeń współczesnego świata – nowe wyzwania dla służby wspomagającej podstawową działalność formacji i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa”, organizowana jest przez Komendę Główną Policji. W ramach konferencji prezentowane będą wykłady, referaty i seminaria m.in.
- Polityka przemysłu sektora bezpieczeństwa. Rozwój innowacyjnej i konkurencyjnej europejskiej bazy technologiczno-przemysłowej oraz budowa zdolności w relacjach z sektorem obronnym”,
- „Taktyka sprawowania nadzoru nad ruchem drogowym z wykorzystaniem nowoczesnych przyrządów do pomiaru prędkości”,
- „Kształtowanie nowoczesnych strategii działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego z wykorzystaniem zdobyczy nauki i techniki”,
- „System monitorowania i kontroli przemieszczania towarów wrażliwych”,
- „Cyberbezpieczeństwo w służbach porządku publicznego”,
- „Nowoczesne rozwiązania w zakresie mobilnego dostępu do zasobów informacyjnych Policji”,
- „Nowoczesne systemy zabezpieczenia technicznego obiektów służbowych (nowe technologie zabezpieczenia obiektów infrastruktury krytycznej)”.
Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2017 to jedyna w Polsce wysoce specjalistyczna impreza targowa, dedykowana służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w ścisłej współpracy z Komendą Główną Policji. W ramach ekspozycji targowej eksperci wszystkich służb będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi ofertami sprzętu i wyposażenia z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności, teleinformatyki, ochrony obiektów i osób, ratownictwa, ochrony granic, kontroli ruchu drogowego oraz sprzętu i uzbrojenia dla Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej i oddziałów antyterrorystycznych. Zaprezentowane zostaną też rozwiązania technologiczne zwiększające skuteczność walki z przestępczością oraz wzmacniające bezpieczeństwo osobiste funkcjonariuszy.
Wśród najważniejszych wydarzeń towarzyszących targom znajdują się:
- V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Miejsce zdarzenia” organizowana przezCentralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz informacji na temat obowiązujących procedur regulujących postępowanie zespołów oględzinowych w Polsce i w innych państwach. Wydarzenie to służy również również omówieniu podstawowych zasad identyfikacji ofiar zamachów terrorystycznych i katastrof w opracowanych przez Interpol wytycznych DVI (Disaster Victim Identification).
- Konferencja „Przestępczość na szkodę interesów finansowych RP na przykładzie identyfikowania i zwalczania działalności zorganizowanych grup przestępczych w obszarze wyłudzeń podatku VAT”, przygotowywana przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Komendę Główną Policji,
- Konferencja szkoleniowa „Ratownictwo medyczne w Policji. Rola i zadania ratownika medycznego w kontekście zmian w przepisach prawa” przygotowywana przez Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych,
- Seminarium „Identyfikacja zagrożeń bezpieczeństwa przy pomocy zintegrowanych systemów monitorowania”organizowane przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W ramach seminarium zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania organizacyjne i technologiczne pozwalające na efektywne zarządzanie systemami monitorowania zagrożeń bezpieczeństwa.
- porady prawne i konsultacje z zakresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych oraz wdrażania procedur ich ochrony w firmach i instytucjach prowadzone przez Krajowe Stowarzyszenie Informacji Niejawnych oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego,
- pokazy dynamiczne, szkolenia i warsztaty policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Jednym z ważniejszych przedsięwzięć targów EUROPOLTECH jest program SUPERNOWOCZESNY 2017, którego misją jest promocja produktów charakteryzujących się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi. Komisję Konkursową programu SUPERNOWOCZESNY tworzy Rada Programowa Targów, w skład której wchodzą zastępcy szefów służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa państwa. Laureaci uhonorowani zostaną nagrodami: Złotą, Srebrną i Brązową Gwiazdą Policji. Swoją nagrodę - Laur Graniczny przyzna również Komendant Główny Straży Granicznej.
Konferencja oraz targi EUROPOLTECH mają charakter wysoce specjalistyczny i dedykowane są wyłączenie profesjonalistom z dziedzin objętych tematyką targową. Zaproszenia do wizytowania targów kierowane są do: uczestników konferencji policyjnej, przedstawicieli służb policyjnych oraz cywilnych i wojskowych formacji bezpieczeństwa państwa, polityków, przedstawicieli administracji państwowej oraz delegacji zagranicznych. W konferencji uczestniczyć będzie kadra kierownicza polskich i europejskich służb policyjnych. W 2015 roku targi odwiedziło ponad 6 300 gości związanych z branżą.
Wstęp na teren ekspozycji targowej - wyłącznie na podstawie zaproszeń i elektronicznych kart dostępu wydawanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. O karty dostępu, upoważniające do zwiedzania targów, zwracać się mogą również niezależni eksperci, członkowie stowarzyszeń, instytucji, firm, przedstawiciele mediów oraz szkół i uczelni związanych z problematyką bezpieczeństwa.