Airbus z kontraktem na modernizację 26 śmigłowców CH-53 należących do Bundeswehry

Donauwörth, 27 lutego 2017 r.

Airbus z kontraktem na modernizację 26 śmigłowców CH-53 należących do Bundeswehry

Airbus Helicopters otrzymał zamówienie od Federalnego Urzędu Bundeswehry ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Serwisowania (BAAINBw) na modernizację 26 ciężkich śmigłowców transportowych CH-53. Kontrakt obejmie zarządzanie komponentami, które nie są już dostępne na rynku, a realizacja rozpocznie się od wymiany części na nowoczesne.
Modernizacja zagwarantuje gotowość operacyjną śmigłowców co najmniej do 2030 r. Proces ten rozpocznie się w 2017 r. i powinien zostać zakończony do 2022 r. Prace będą prowadzone w Niemieckim Wojskowym Centrum Wsparcia Airbus Helicopters w Donauwörth.
„Zamówienie umożliwia zarówno niemieckim siłom zbrojnym (Bundeswehra), jak i naszemu zakładowi w Donauwörth wdrażać wiążące plany”, powiedział Wolfgang Schoder, szef Airbus Helicopters Deutschland. „Airbus Helicopters jest niemieckim numerem jeden w zakresie utrzymania, napraw i modernizacji ciężkich śmigłowców transportowych od dziesięcioleci. Posiadamy niezbędną infrastrukturę, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i możemy zagwarantować dostawy dla wszystkich modeli Bundeswehry”.

Informacje o Airbus
Airbus jest globalnym liderem branży lotniczej, kosmicznej i powiązanych gałęzi przemysłu. W 2016 r. wygenerował przychody w wysokości 67 miliardów euro przy zatrudnieniu w przybliżeniu 134 000 osób. Airbus oferuje najszerszą gamę samolotów komunikacyjnych mogących zabrać na pokład od 100 do 600 pasażerów. Airbus jest również europejskim liderem produkcji samolotów do tankowania w powietrzu, bojowych, transportowych i do określonych misji, oraz europejskim numerem jeden i światowym numerem dwa w dziedzinie systemów kosmicznych. W sektorze śmigłowcowym Airbus oferuje najbardziej efektywne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

Materiały przygotowane przez firmę Airbus 

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter