BAE Systems dostarczy system zarządzania walką dla duńskich bojowych wozów piechoty CV90

ÖRNSKÖLDSVIK, Szwecja — BAE Systems podpisało z duńską Agencją Zamówień Obronnych i Logistyki (DALO) kontrakt na zamontowanie systemu zarządzania walką specjalnie przystosowanego dla floty 44 bojowych wozów piechoty CV9035.

CV90 to rodzina gąsienicowych bojowych wozów piechoty, zaprojektowanych i produkowanych przez BAE Systems Hägglunds – firmy, która poświęciła ponad 4,5 miliona godzin prac inżynierskich na rozwój i integrację tych zaawansowanych i nowoczesnych pojazdów.

Kontrakt obejmuje szeroką współpracę przemysłową pomiędzy BAE Systems i partnerami przemysłowymi z Danii. Rozwiązanie przemysłowe BAE Systems zapewnia utworzenie miejsc pracy, transfer technologii oraz inwestycje, stwarzające warunki do rozwoju ekonomicznego i wzrostu produktu krajowego. Od 2009 roku działalność przemysłowa BAE Systems, będąca częścią zobowiązania do współpracy z duńskimi firmami w ramach wsparcia floty CV90, przyniosła duńskiej gospodarce niemal 300 mln euro.

Wozy CV90 są z powodzeniem eksploatowane na całym świecie, w tym w ramach misji ONZ i NATO. Zapewniają interoperacyjność, wysoką mobilność taktyczną i strategiczną, a także są zdolne do wykonywania zadań obrony powietrznej i zwalczania broni pancernej przeciwnika. Charakteryzuje je wysoka przeżywalność, doskonała skuteczność oraz zdolność działania w każdym terenie i środowisku taktycznym.

Obecnie używanych jest ponad 1280 wozów CV90, w dziewięciu wariantach, przez siedem krajów europejskich, w tym cztery państwa członkowskie NATO. Najnowszy wariant jest produkowany dla Norwegii.

Wróć

Koszyk
Facebook
Tweety uytkownika @NTWojskowa Twitter